Stępień na ławce Widzewa. Kim jest?

17 listopada 2014, 10:57 | Autor:

Mateusz_Stępień

Kibice czytający skład Widzewa na mecz z Olimpią Grudziądz mogli zastanawiać się nad jednym z nazwisk. Na ławce rezerwowych łodzian usiadł bowiem Mateusz Stępień, który pierwszy raz w swej karierze znalazł się w protokole meczowym głównej drużyny. Kim jest tajemniczy Stępień?

Mateusz ma 18 lat i jest wychowankiem Widzewa. Co prawda nie tak jednoznacznym, jak np. Marcin Kozłowski, bowiem kopać piłkę zaczynał w szkole podstawowej w zespole Polonii Andrzejów, ale jako poważny piłkarz kształtował się od kilku lat w widzewskiej Akademii Futbolu. Występuje na pozycji środkowego obrońcy, choć grywał też jako defensywny pomocnik. W przeszłości jego trenerami byli m.in. Krzysztof Kaszuba czy Tomasz Kmiecik, a w zeszłym sezonie walczył on pod okiem Jakuba Grzeszczakowskiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Stępień do pierwszej drużyny dołączył pod koniec sierpnia, jeszcze za kadencji Włodzimierza Tylaka. Wtedy też został zgłoszony do rozgrywek I ligi, ale na pojawienie się w kadrze meczowej czekał aż do soboty. Tajemnicą poliszynela jest, że Rafał Pawlak nie ceni najwyżej umiejętności Wołodymira Podwornego. Kto wie, może 18-letni widzewiak będzie dostawał kolejne szanse, a może nawet spełni się jego marzenie i zadebiutuje w Widzewie?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress