T. Gapiński: „Widzew zmierza ku normalności”

5 stycznia 2015, 09:22 | Autor:

Tadeusz_Gapiński

Rok 2014 był dla kibiców Widzewa pasmem nieszczęść i upokorzeń. W nowym roku fani nie marzą o powrocie klubu na mistrzowski tron czy rozbijaniu rywali w Lidze Mistrzów, a po prostu o normalności. Być może taka nadejdzie już niebawem, przynajmniej wieszczy to legenda klubu, jego były piłkarz, a później wieloletni kierownik drużyny, Tadeusz Gapiński.

Popularny „Gapek” na łamach „Expressu Ilustrowanego” mówił, że jego zdaniem ostatnie ruchy szefów Widzewa wskazują na to, iż zależy im na pozostaniu w I lidze. „Dowodem tych przemyślanych, a nie przypadkowych działań, jest pozyskanie wartościowego trenera, Wojciecha Stawowego. Już wcześniej dał się poznać jako znający dobrze swój fach, a przy tym wymagający od zawodników dyscypliny i zaangażowania.” – powiedział.

Były kierownik dodał też, że o zmianach mogą świadczyć ruchy transferowe. Stawowy chce bowiem postawić na zawodników doświadczonych i mogących wnieść sporą jakość do zespołu. Trzecim czynnikiem jego zdaniem jest sumienne realizowanie zobowiązań wynikających z układu z wierzycielami.

Gapiński dodaje: „Widzew zmierza więc ku normalności. Nie mniej ważne, że piłkarze będą mieli zapewnione bardzo dobre warunki, jak na realia I ligi, w okresie przygotowawczym do wiosny. Jakimś mankamentem może być tylko to, że moi młodsi koledzy będą musieli swoje mecze mistrzowskie, jako gospodarze, rozgrywać poza Łodzią.”

O tym, czy przeczucia Tadeusza Gapińskiego spełnią się, przekonamy się  w najbliższym czasie.