Trwa przetarg na wymianę murawy w „Sercu Łodzi”

13 czerwca 2022, 15:42 | Autor:

Przerwa między sezonami to idealny czas na wszelkie prace naprawcze oraz renowacyjne na stadionach. Nie inaczej jest rzecz jasna na obiekcie przy al. Piłsudskiego. Kilka dni temu został zatem ogłoszony przetarg na wymianę murawy w „Sercu Łodzi”.

Murawa na stadionie zarządzanym przez Miejską Arenę Kultury i Sportu jest już mocno wysłużona. W ramach prowadzonego tam postępowania przetargowego, zaplanowano zdjęcie starej nawierzchni, jej utylizację, rozłożenie nowej warstwy wegetacyjnej i – finalnie – ułożenie nowej, naturalnej murawy sportowej. Nowa nawierzchnia będzie dostarczona z plantacji, w rolkach o szerokości minimum 1,2 metra, długości minimum 9 metrów oraz grubości 3-3,5 cm. Wykonawca musi także przedłożyć odpowiednie dokumenty do nawierzchni, podpisane przez plantatora. Wymieniona zostanie również sztuczna nawierzchnia w polach rozgrzewkowych.

Termin składania ofert upływa w środę, 15 czerwca, a termin wykonania zamówienia to 21 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa murawa będzie gotowa zgodnie z założeniami, a zatem na mecz trzeciej kolejki Ekstraklasy. Miejmy nadzieję, że oferenci zmieszczą się w zakładanym przez MAKiS budżecie.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kixon
2 lat temu

Czemu na ostatni moment, nie mozna bylo tego przetargu pol roku temu zrobić?

Alan
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Pomyśl trochę myślenie nie boli,a czy pół roku temu wiedzieliśmy o tym że będziemy grac w ekstraklasie czy dopiero o tym wiemy od kilku tyg ????

Kuba
Odpowiedź do  Alan
2 lat temu

A jeśli byśmy nie awansowali to murawa by nie wymagała wymiany? 15 czerwca mija termin składania ofert, ciekawe jak długo zajmie rozstrzygnięcie przetargu, podpisanie i rozpoczęcie prac. Coś mi się wydaje, ze to dluzej niż do 3 kolejki potrwa

Alan
Odpowiedź do  Kuba
2 lat temu

Widocznie tak jest ,a co zadajesz pytanie jakbyś sam wiedział że tak nie jest ,a tak na prawdę nie wiesz nic.

R T S
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Bo w Polsce,a szczególnie w łodzi robi się na ostatnią chwilę. Szczególnie,jeśli dotyczy to Widzew.

Dino,,
2 lat temu

Oby, bo różnie może być… kilka dni i plan pada….

Persifal
Odpowiedź do  Dino,,
2 lat temu

Spokojna głowa według prawa przetargowego można zlozyc zażalenie i podważyć ofertę zwycięzcy. Wtedy cala inwestycja jest wstrzymywana do wyjaśnienia. Także jeśli jakiś pejsik chciałbym nam zrobić na złość to wie co robić:D

Kamil Piastów
Odpowiedź do  Persifal
2 lat temu

Wyniki postępowania może zaskarżyć tylko inny uczestnik przetargu. Tak więc jeżeli jakiś „pejsik” nie weźmie udziału w postępowaniu to nic nie zrobią. Kontrole z urzędu raczej się nie zdarzają przy takich postępowaniach. Ale fakt, nygusy z UMŁ mogli spokojnie ten przetarg ogłosić wcześniej z terminem realizacji takim jak teraz: być może byłoby nawet taniej, bo wykonawcy mogliby się przygotować do realizacji. A teraz to w cenie oferty będzie ujęta dodatkowa opłata za szybką realizację zamówienia.

Persifal
Odpowiedź do  Kamil Piastów
2 lat temu

Tak, tak chodziło mi o to, że taka firma „pejsy trawniki” mogłaby stanąć do przetargu i potem zblokować cale postępowanie.

Galu
2 lat temu

A jeżeli nie zdążą to co?? Trochę dziwne że dopiero teraz się makis za to bierze. Moim zdaniem firma powinna już dawno być wybrana a termin ustalony…

Kris
2 lat temu

Takie rzeczy to już dawno powinny być załatwione a nie dopiero teraz przetarg, ręce opadają z tego co robi Makis, krótko mówiąc amatorzy, teraz pozostaje sie modlić żeby wszystko było o czasie zrobione.

Tomasz 1
2 lat temu

Panowie Prezesi bądzcie czujni,znając sympatię UMŁ do naszego klubu,prace mogą się nieco ”przedłużyć” co ucieszyłoby ich np. gdybyśmy zostali z tego powodu ukarani walkowerami. Druga impresja – jaką uprzejmą robotę wykonuje pan Kaźmierczak dla klubu z osiedla Karolew,dwa mecze reprezentacji Ukrainy + mecz MME Polska Niemcy.O nas tak nie dbał i nie zadba.Przekonał PZPN jako członek Zarządu do przyznania licencji pomimo milionowych długów i nawet ujemnych punktów nie było,czy też zakazu transferów,właśnie kasa się znalazła na te transfery…żałosne to i oby tylko nam łodzianom nie przyszło tych długów spłacać w akcji Miasto pomoże jak to drzewiej w odniesieniu do tego… Czytaj więcej »

Alan
Odpowiedź do  Tomasz 1
2 lat temu

Mało wiesz a zabierasz głos bo akurat do przyznania licencji w 1 lidze to oni akurat wszystko opłacili i tam nie chodzi o długi czy zaległości dla zawodników tylko o inne sprawy ,po drugie a u nas nie grała młodzieżówka?,nie grały kobiety ? nie było młodzieżowych mistrzostw Świata ? Ale wiedzę że dla ciebie tylko było cacy jak nam Boniek pomagał czy Pajaczek jak członek zarządu PZPN ale jak im juz teraz trochę Kaziemierczak pomaga to jest beee .Troche obiektywizmu

RedMan
Odpowiedź do  Alan
2 lat temu

koleżko daj jeden przykład w czym nam Boniek pomógł?! czuć od ciebie zatorowcem bo to ich stały bajer jest. Tak Wam pomaga władza cały czas od 15 lat. My Widzew musimy prosić się o to co Wy dostajecie z automatu pomimo wyraźnej różnicy skali między nami.

Alan
Odpowiedź do  RedMan
2 lat temu

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata i główną arena nasz stadion to nie zasługa Bońka ? Wpuszczenie na ostatni mecz ze Zniczem 50 % kibiców chociaż dzień wcześniej na finale pucharu Polski w Lublinie mogło być tylko 25 % to nie zasługa Bońka I Pajączek ? Ogólnie zatrudnienie jako prezesa Pajączek która była w zarzadzie PZPN to tez nie zasługa Bońka który był na tym spotkaniu w łódzkim Hotelu co było zdjęcie z tego ?

jaro
Odpowiedź do  Tomasz 1
2 lat temu

A co ma Kazimierczak do wymianu murawy na naszym stadionie ? Widzę że przez ciebie to jakaś chora zazdrość przemawia że tak bardzo cie to interesuje kto im pomaga ?,po co ?,dlaczego itp .To już nie nasz sprawa i nie nasza liga a życzenie komuś źle i cieszenie sie z czyjegoś nieszczęścia bardzo często lubi wracać i nie wiadomo co nas może spotkać za rok, dwa, czy pięć.

RedMan
Odpowiedź do  Tomasz 1
2 lat temu

Od lat to samo, jesteśmy 5 kołem u wozu tych pajaców z pajacówą na czele. To jest jeden z bardzo wielu powodów, dlaczego tej władzy trzeba dać wreszcie czerwoną kartkę i odsunąć od koryta. Symbolem nierównego traktowania jest wartość stadionów obu klubów i bazy treningowe. Poza tym można by wiele wymieniać jak bardzo UMŁ i MAKIS mają nas w czterech literach.

Jaro
2 lat temu

Słabo. Już kilka tygodni do tyłu był poruszony temat wymiany murawy. Byłem przekonany jak większość kibiców Widzewa że temty formalne są załatwione. Pozostała tylko wykonanie prac. Teraz się okazuje że dopiero przetargi itd itp. Normalnie makis to komuna!!!!

Rafi
Odpowiedź do  Jaro
2 lat temu

Kiedy koleine transfery

Waldi
Odpowiedź do  Rafi
2 lat temu

Po polsku umiesz?

Alan
Odpowiedź do  Jaro
2 lat temu

Przypominam że dyrektorem w Makis jest Piotr Szor nasz niedawny prezes i człowiek który w klubie był od początku reaktywacji

R T S
Odpowiedź do  Jaro
2 lat temu

Przecież w urzędzie łódzkim głownie siedzą potomki komunistów to czego się spodziewałeś ? Tak w tym mieście wybieracie .

Jarosław Ka
2 lat temu

Tak późny termin ogłoszenia przetargu, musimy odczytywać jako totalną ignorancję oraz brak profesjonalnego podejścia do ważnego tematu. Co, jeśli któryś z oferentów zgłosi zastrzeżenia do przetargu? ( ma do tego prawo ) to o kilka tygodni procedury się przeciągają i jesteśmy… ugotowani. Oczywiście będzie to niczyja wina, może nasza a na pewno nie urzędasów. To jest ku…
jawny sabotaż. Parafrazując klasyka: Hanki, hulanki, swawola!
P. S. Z drugiej strony miasta wszystko w trybie pilnym i na poduszkach. Normalnego prezydenta proszę!!
Dziękuję za uwagę

Seba 1910
2 lat temu

Coś czuję że z tą wymiana będą jaja

goldi70
2 lat temu

A czemu Szanowna redakcjo nie jest podana wartość umowy planowana przez makis? Jakie były chocki-klocki z kosztami boiska przy Sępiej? Do tego dodajmy dodatkowe zapytania ofertowe i ewentualne zażalenia do przetargu i mamy kolejne 14 albo więcej dni na razpatrzenie ofert. A co z dodatkowym siedziskiem na ławce rezerwowych? W tym przypadku też trzeba rozpisać konkurs? Przecież plany nie uwzględniają dodatkowych miejść. Jeżeli będzie obsuwa to kogo ekstraklasa i pzpn ukarzą? makis? Czy dalej będą mówić, że Nasz Prezes to płaczek? hanka do spółki z kazimierczakiem reanimują trupa a Nam ciągle robią pod górkę. Nie ździwił bym się gdyby okazało… Czytaj więcej »

Deee
2 lat temu

Znając życie po złości UMŁ poda bardzo niski budżet na wykonanie zadania w którym Wykonawcy się nie zmieszczą i będą musieli organizować drugie Zamówienie Publiczne. A to trwa.

Zenek
2 lat temu

Wybierzemy najtańszego czy najlepszego?

Tommy
Odpowiedź do  Zenek
2 lat temu

Kryterium „cena” – waga 80%. Więc masz odpowiedź.

Ccc
2 lat temu

Ciekawe w której kolejce zagramy pierwszy mecz u siebie chyba możemy się mocno zdziwić

29
0
Would love your thoughts, please comment.x