W. Łytwynenko: „Niezmiernie się cieszę”

1 kwietnia 2022, 21:25 | Autor:

Nowym bramkarzem Widzewa Łódź ogłoszony został dzisiaj Wasyl Łytwynenko. Pochodzący z Ukrainy zawodnik ostatnio reprezentował barwy rodzimej Obołoni Kijów, ale z uwagi na rosyjską inwazję przeniósł się do Polski i podpisał kontrakt z klubem z al. Piłsudskiego. Co mówił w pierwszych słowach po sygnowaniu umowy?

Golkiper przyznał, że jest bardzo zadowolony z możliwości gry w Widzewie. „Niezmiernie się cieszę. Z ofertą zadzwonił do mnie mój agent. Przekazał mi, że jest w Polsce klub, aspirujący do awansu do ekstraklasy. Powiedział mi również, że w ostatnim czasie dwóch bramkarzy doznało kontuzji i przez dłuższy czas będą niedostępni. Długo się nie zastanawiałem i w Łodzi wylądowałem już kolejnego dnia” – zauważył na łamach oficjalnej witryny klubu widzew.com.

Łytwynenko doskonale zdaje sobie sprawę, że celem drużyny jest awans do Ekstraklasy. A czy słyszał wcześniej o łódzkiej ekipie? „Najwięcej słyszałem o kibicach. Wiele osób mówiło mi, że są fenomenalni a atmosfera na stadionie w Łodzi jest jedną z najlepszych w Polsce, o ile nie najlepsza. (…) Wiem, że cel jest jeden – awans do ekstraklasy. Wiem, że kibice od lat czekają na ten moment, przez co presja rośnie. Mam jednak dobre przeczucia i wierzę, że awans jest dla nas jak najbardziej realny” – jasno powiedział nowy bramkarz czerwono-biało-czerwonych.

Jak 30-latek radzi sobie z wojną przetaczającą się przez jego ojczyznę? „Próbuję koncentrować się na piłce, bo to moja praca. Początkowo jednak nie miałem jak trenować. Najważniejsze jednak jest to, że większość rodziny jest tu, w Polsce bezpieczna wraz ze mną. Boli mnie to, że wciąż są tam niektórzy moi bliscy, w tym brat, oraz część znajomych” – dodał na zakończenie.

Pełną treść wywiadu z Wasylem Łytwynenką znaleźć można TUTAJ.

Foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Would love your thoughts, please comment.x