Piątek w I lidze: Remisy w Nowym Sączu i Bielsku-Białej

1 kwietnia 2022, 22:30 | Autor:

Sporo emocji przyniosły dwa otwierające tę serię gier na zapleczu Ekstraklasy mecze. Padło w nich łącznie sześć bramek, ale nikomu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Koroną Kielce, a Podbeskidzie Bielsko-Biała z ŁKS Łódź.

W Nowym Sączu do przerwy wiało nudą, jednak w drugiej połowie zawodnicy obu zespołów stanęli na wysokości zadania. Rezultat otworzył Tomasz Boczek, lecz po kwadransie z rzutu karnego odpowiedział mu Jacek Podgórski. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem Sandecja znów objęła prowadzenie, tym razem po trafieniu Łukasza Zjawińskiego, ale na 2:2 błyskawicznie trafił Jakub Łukowski. I właśnie takim wynikiem zakończyło się to starcie.

W Bielsku-Białej od początku sporą przewagę zyskało Podbeskidzie, natomiast w bramce gości dwoił się i troił Marek Kozioł, broniąc trzy stuprocentowe szanse Kamila Bilińskiego. Gdy wydawało się, że „Górale” wreszcie dopną swego, fatalną pomyłkę Matveia Igonena wykorzystał Michał Trąbka. To ewidentnie zmotywowało bielszczan, bo już po kilku minutach wyrównali – wreszcie przełamał się Biliński. Na nic więcej nikogo nie było już jednak stać.

Mecze 26. kolejki I ligi:

piątek, 1 kwietnia

Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce 2:2 (Boczek, Zjawiński – Podgórski, Łukowski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 1:1 (Biliński – Trąbka)