Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (2-3 kwietnia)

2 kwietnia 2022, 08:00 | Autor:

W zimowych warunkach rozegrane zostaną zaplanowane na ten weekend mecze drużyn Akademii Widzewa. Na boisko ma wyjść łącznie dziewięć zespołów, jednak musimy pamiętać, że niektóre ze spotkań mogą zostać jeszcze w ostatniej chwili przełożone. Na pierwszy plan wysuwają się chyba derby Łodzi juniorów młodszych.

Chrapkę na kolejne trzy punkty mają rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka zmierzą się na Łodziance z dwunastym w tabeli Zrywem Wygoda. Można się spodziewać, że – podobnie jak we wcześniejszych starciach – w składzie obejrzymy kilku przedstawicieli „jedynki”, którzy nie załapią się do kadry na mecz z GKS Tychy. Pierwszy gwizdek miał wybrzmieć o godzinie 13:00 na boisku hybrydowym, jednak ze względu na warunki atmosferyczne zawody trzeba było przenieść na sztuczną murawę – a w związku z tym start opóźni się o sześćdziesiąt minut.

Do Mrągowa pojadą juniorzy starsi. Zawodnicy Jakuba Grzeszczakowskiego stawią tam czoła Stomilowi Olsztyn i powinni być faworytami. Niezwykle interesujący bój czeka z kolei juniorów młodszych. Zespół Łukasza Jonczyka podejmie w derbach Łodzi ŁKS, a stawką nie będzie tylko prestiż w mieście, ale również ewentualne wyjście ze strefy spadkowej. Druga ekipa z tego bloku stawi czoła Ceramice Opoczno – formalnie jako goście, lecz spotkanie to odbędzie się przy ul. Małachowskiego. Inny reprezentant Akademii Widzewa na szczeblu centralnym, trampkarze, pierwszych punktów w tej rundzie poszuka przy ul. Konwiktorskiej.

Na wyjeździe zagrają dwie drużyny czternastolatków. Pierwsza z nich wybierze się w podróż do Zduńskiej Woli, a druga w zupełnie innym kierunku, bo do Tomaszowa Mazowieckiego. Piłkarzy z tego miasta, choć z innego klubu, podejmą z kolei jutro na Łodziance widzewiacy z rocznika 2009. Przedstawiciele Młodego Widzewa zmierzą się z kolegami z Kolejarza Łódź.

Mecze drużyn Akademii Widzewa (2-3 kwietnia):

Widzew II Łódź – Zryw Wygoda, 3 kwietnia (niedziela), godz. 14:00
LM U-19: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź, 2 kwietnia (sobota), godz. 12:00
CLJ U-17: Widzew Łódź – ŁKS Łódź, 2 kwietnia (sobota), godz. 12:00
U-16: Ceramika Opoczno – Widzew Łódź, 3 kwietnia (niedziela), godz. 16:00
CLJ U-15: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź, 3 kwietnia (niedziela), godz. 12:00
U-14: Pogoń Zduńska Wola – Widzew Łódź, 2 kwietnia (sobota), godz. 12:00
U-14: Pilica Tomaszów Mazowiecki – Widzew II Łódź, 2 kwietnia (sobota), godz. 17:15
U-13: Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki, 2 kwietnia (sobota), godz. 10:00
U-12: Młody Widzew – Kolejarz Łódź, 3 kwietnia (niedziela), godz. 18:00

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x