Widzewski Mikołaj w „Matce Polce” (foto)
5 grudnia 2014, 15:17 | Autor: RyanPiłkarze Widzewa, zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, pojawili się dziś w Centrum Zdrowia Matki Polki, by wcielić się w role Świętych Mikołajów. Rafał Augustyniak, Marcin Kozłowski i Piotr Mroziński odwiedzili dziecięce odziały i wręczali najmłodszym prezenty – pamiątki Widzewa oraz specjalne bombki-piłki, na których znalazły się autografy zawodników.
Dla Mrozińskiego była to już druga z rzędu taka wizyta, poprzednio zjawił się w szpitalu w towarzystwie Michała Płotki i Krystiana Nowaka. „Dla mnie było to już drugie tego typu spotkanie. Rok temu także gościłem u małych pacjentów Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i już od jakiegoś czasu dopytywałem się, czy w tym roku też będzie taka okazja. Fajnie, że możemy sprawiać radość dzieciom w tym okresie przedświątecznym. Z Marcinem i Rafałem z chęcią przyjechaliśmy do szpitala” – mówił Mroziński na łamach widzew.pl.
Spotkanie trwało blisko dwie godziny, bowiem widzewiacy nie mogli opędzić się od ciekawskich pacjentów. Oprócz wręczania prezentów „August”, „Cinek” i „Mrozu” pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Odpowiadali także na liczne pytania.
Akcja została zorganizowana wspólnie z jednym ze sponsorów klubu, firmą „Magellan”. „Zbliżające się Boże Narodzenie to wyjątkowe pachnące piernikami święto, dlatego zależało nam, aby w tym dniu najmłodsi pacjenci mogli zapomnieć o chorobie pracując przy dekoracji pierników. Te małe ciasteczka wprowadziły nas we wspaniałą, świąteczną atmosferę a dzieci wykazały się wielką kreatywnością przy zdobieniu – powiedziała Paulina Szwed-Dobrzyńska z Magellan S.A.










Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok
Cracovia
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Korona Kielce
Pogoń Szczecin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Widzew Łódź
GKS Katowice
Motor Lublin
Legia Warszawa
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Ząbkovia Ząbki
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Broń Radom
KS CK Troszyn
Lechia Tomaszów Maz.
Olimpia Elbląg
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
GKS Bełchatów
Mławianka Mława
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska