Stal Głowno – Widzew Łódź 0:5 (0:1)

14 maja 2016, 17:01 | Autor:

Michał_Czaplarski

Drużyna Widzewa bez trudu obroniła pozycję lidera i wysoko pokonała w Głownie Stal. Dwa gole zdobył Michał Czaplarski, a po jednym Kamil Bartos, Kamil Tlaga i Patryk Strus. To jedenaste zwycięstwo łodzian z rzędu!

Trener gości Marcin Płuska zmuszony był dokonać pierwszej zmiany w składzie od pięciu meczów. Kontuzjowanego Kamila Bartosiewicza zastąpił w wyjściowej jedenastce Kamil Tlaga. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Adrian Budka oraz Sebastian Kaczyński.

Od początku spotkania było widać, na co nastawiają się oba zespoły. Stal cofnęła się głęboko na swoją połowę, a Widzew szukał szans w ataku pozycyjnym. Przez pierwszy kwadrans gospodarze mądrze się bronili, a w 21. minucie to oni zadali groźny cios. Na szczęście, po akcji lewą stroną strzał głową z bliskiej odległości minął bramkę łodzian. Po chwili odpowiedział RTS, ale Kamil Bartos zamiast strzelać, niepotrzebnie szukał kolegów. Jeszcze lepszą sytuację, kilka minut później, miał aktywny Bartłomiej Gromek. Lewy obrońca dostał świetne podanie od Mariusza Zawodzińskiego, ale będąc na 5. metrze przeniósł piłkę nad poprzeczką! Później tempo siadło, choć cały czas optyczną przewagę mieli widzewiacy. Kolejną groźną okazję udało się wykreować w 41. minucie, jednak Patryk Strus przegrał starcie z Marcinem Chrobakiem. Za moment piłka zatrzepotała w końcu w siatce, ale dobijający ją po strzale Princewilla Okachiego Robert Kowalczyk był na spalonym. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 43. minucie Kowalczyk strzelił w długi róg, odbitą od słupka futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, ale do bramki wpakował ją jeszcze Bartos!

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Widzewa. Dośrodkowanie Strusa z rzutu rożnego zamknął z bliska Kamil Tlaga i podwyższył na 2:0, a za moment w podobny sposób centrę „Owcy” na trzeciego gola zamienił Michał Czaplarski! Po trzeciej bramce ze Stali uszło powietrze i łodzianie zaczęli tworzyć więcej sytuacji. Dwie miał Zawodziński, ale raz zatrzymał go słupek, a po chwili Chrobak dobrze interweniował na linii! W 70. minucie było już 4:0. Drugiego gola strzelił Czaplarski, a drugą asystę zaliczył Mariusz Zawodziński! Goście wcale się nie zatrzymywali! Po chwili akcję Zawodziński – Adrian Budka na piątego gola zamienił Strus!

Końcówka w wykonaniu Stali, to próba dotrwania do końcowego gwizdka bez kolejnych bramkowych strat. W Widzewie natomiast wartymi odnotowania wydarzeniami, poza kilkoma niecelnymi strzałami, były żółte kartki dla Bartłomieja Gromka i Michała Czaplarskiego. Obaj nie będą więc mogli zagrać w środę z LKS Rosanów.

43′ Bartos, 51′ Tlaga, 56′, 70′ Czaplarski, 72′ Strus

Stal:
Chrobak – Suchenek, Tomczyk, Gibała, Kluska (75′ D. Florczak), Knys (53′ Waśkiewicz), Ignatowski, T. Florczak, Mospinek (66′ Głowiński), Fortuna, Szubert (79′ Ślązak)

Rezerwowi: Smurzyński – Owczarek, Kret

Sokołowicz – Tlaga, Czaplarski, Bargieł, Gromek (78′ Możdżonek) – Bartos (56′ Budka), Rodak, Okachi (62′ Bończak), Strus – Zawodziński – Kowalczyk (68′ Kaczyński)

Rezerwowi: Choroś – Puchalski, Bondara

Żółte kartki: Kluska, Szubert – Gromek, Czaplarski

Sędzia: Radosław Urbaniak (Łódź)

Widzów: 999 (w tym 850 gości)