LM U-19: Druga porażka widzewiaków

3 kwietnia 2022, 10:58 | Autor:

Nie udał się juniorom starszym Widzewa Łódź sobotni wyjazd do Mrągowa na mecz ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego liczyli na zdobycie kolejnych trzech punktów w Lidze Makroregionalnej U-19 – a tymczasem przegrali 1:3. Przez zdecydowaną większość czasu musieli radzić sobie jednak w osłabieniu.

Spotkanie z olsztynianami od samego początku nie ułożyło się po myśli przyjezdnych. Już w czternastej minucie drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem Marcel Przybylski, a jego drużyna przez aż pięć kwadransów musiała grać bez jednego zawodnika. Do końca pierwszej połowy wynik jednak się nie zmienił. Jak czytamy w relacji na portalu stomil.olsztyn.pl, lepsze okazje stworzyli sobie gospodarze. Najpierw uderzał Bartosz Florek, a po chwili poprawił Mateusz Drabiszczak, lecz w obu przypadkach czerwono-biało-czerwoni wybili piłkę z linii bramkowej.

Niestety, na starcie drugiej części ekipa ze stolicy Warmii dopięła swego – wtedy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Igor Zapałowski i pokonał stojącego między słupkami Kacpra Kwiatkowskiego. Widzewiacy nie poddawali się jednak. Na boisku pojawiło się kilku rezerwowych, w tym Bartłomiej Ciołak, który na skrzydle zmienił Filipa Karwackiego. I to on w 74. minucie doprowadził do wyrównania! Łodzianie nie cieszyli się z tego zbyt długo, bo szybko – po dośrodkowaniu Mateusza Drabiszczaka – futbolówka wpadła prosto do bramki.

Ostatnie fragmenty spotkania były bardzo zacięte. Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego szukali chociaż jednego punktu, nie udało im się go niestety znaleźć. Zamiast tego, w szóstej minucie doliczonego czasu gry, rezultat na 3:1 ustalił Jakub Banul. Widzewiacy przegrali więc po raz drugi w tej rundzie i w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19 spadli na trzecie miejsce. Kolejne spotkanie czeka ich w przyszłą sobotę – w ośrodku na Łodziance z GKS Bełchatów.

LM U-19: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 3:1 (0:0)
51′ Zapałowski, 77′ Drabiszczak, 90+6′ Banul – 74′ Ciołak