Sobota w I lidze: Triumf Miedzi, niespodzianka w Katowicach

2 kwietnia 2022, 23:30 | Autor:

Aż cztery pierwszoligowe mecze odbyły się w sobotę. Nie wiało w nich nudą, bo w każdym padły po trzy bramki. Kolejne zwycięstwo na drodze do awansu do Ekstraklasy odniosła Miedź Legnica, w Katowicach niespodziewanie wygrał też Górnik Polkowice.

Legniczanie jeszcze umocnili się na prowadzeniu w tabeli, ale spotkanie z Resovią wcale nie było spacerkiem. To gospodarze jako pierwsi trafili do siatki, gdy po pół godzinie gry wynik otworzył Rafał Mikulec. Miedzi to nie zraziło i jeszcze w pierwszej połowie odpowiedziała. Najpierw za sprawą Kamila Zapolnika, a później dzięki samobójowi Damiana Hilbrychta. Po przerwie wynik się już nie zmienił i ekipa z Dolnego Śląska dopisała sobie trzy punkty.

Ważne trzy „oczka” zyskał też Górnik, który wiosną spisuje się powyżej oczekiwań. Zawodnicy Szymona Szydełki od początku przeważali w starciu z GKS Katowice, a udokumentowali to bramką Adriana Purzyckiego. Taki wynik utrzymywał się aż do ostatnich dziesięciu minut. Wówczas rzutu karnego nie wykorzystał Mateusz Piątkowski. Zemściło się to, bo po chwili wyrównał Arkadiusz Woźniak, lecz ostatni cios był autorstwa Mariusza Szuszkiewicza.

Z kompletu punktów mogą się także cieszyć Odra Opole i Zagłębie Sosnowiec. Ci pierwsi pokonali w Olsztynie Stomil, z kolei drudzy odprawili z kwitkiem GKS Jastrzębie.

Mecze 26. kolejki I ligi:

piątek, 1 kwietnia

Sandecja Nowy Sącz – Korona Kielce 2:2 (Boczek, Zjawiński – Podgórski, Łukowski)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 1:1 (Biliński – Trąbka)