LM U-19: Widzewiacy o jeden krok od awansu

22 maja 2023, 10:36 | Autor:

Bardzo ważne zwycięstwo w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów odnieśli wczoraj juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka bardzo pewnie pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 4:0 i na dwie kolejki przed końcem zmagań prowadzą w Lidze Makroregionalnej z przewagą dwóch punktów nad wiceliderem.

Jak czytamy na łamach widzew.com, od samego początku to łodzianie przejęli inicjatywę i już w piątej minucie potwierdzili swoją przewagę zdobyciem pierwszego gola. Po dośrodkowaniu Jakuba Zająca, z bliska golkipera z Bełchatowa pokonał Jakub Juchacz. Czerwono-biało-czerwoni nie zamierzali jednak na tym poprzestać i już w 23. minucie na listę strzelców wpisał się Ernest Kurzawa. Do przerwy więcej bramek nie padło – Widzew pewnie prowadził 2:0.

Do drugiej połowy drużyna trenera Jonczyka przystąpiła bez zmian w składzie. Goście dalej przeważali i bardzo szybko zdobyli trzecią bramkę! Ponownie w roli asystującego znalazł się Zając, który wypuścił dobrym podaniem Juchacza, a ten mógł cieszyć się z drugiego gola. Trzy minuty później młody napastnik miał już na koncie hat-tricka! Sędzia po nieprzepisowym zachowaniu jednego zrywali wskazał na wapno i Juchacz pewnie podwyższył na 4:0. Do końca meczu udawało się całkowicie kontrolować przebieg zawodów. Do gry weszli niemal wszyscy rezerwowi, a wynik meczu się nie zmienił.

Widzew bardzo pewnie wygrał na wyjeździe z GKS Bełchatów. Łodzianie wciąż prowadzą w tabeli Ligi Makroregionalnej i są na bardzo dobrej drodze, żeby awansować do Centralnej Ligi Juniorów. W sobotę widzewiaków czeka kluczowy mecz, w którym mogą zapewnić sobie zwycięstwo w lidze. Wyjazdowym rywalem będzie wtedy druga w tabeli SSM Wisła Płock, która traci do RTS dwa oczka.

GKS Bełchatów – Widzew Łódź 0:4 (0:2)
5′, 49′, 52′ Juchacz, 23′ Kurzawa

Brzózka – Starbała (75′ Wiernik), Wszołek, Najderek (70′ Adrianowski), Przybylski, Zając – Musialski (67′ Dybisiak), Madej (58′ Bazler)- Kurzawa (65′ Cichal), Juchacz (60′ Filipiak), Kostewski (55′ Radomski)

Rezerwowi: Gabrysiak – Wołoszyn

Sędzia: Dawid Łuczyński