Kibice nie muszą się martwić o ośrodek w Bukowcu

22 maja 2023, 19:37 | Autor:

W piątek grupy kibicowskie postanowiły wyrazić swój głos w sprawie odwołania ze stanowiska prezesa Mateusza Dróżdża. Ich zdaniem ruch ten może negatywnie wpłynąć na postawnie w Bukowcu ośrodka treningowego Widzewa. Obawy rozwiał wójt gminy Brójce.

Zaniepokojenie fanów aktualnymi wydarzeniami przy Piłsudskiego jest całkowicie zrozumiałe. To właśnie kibice stanowili jeden z fundamentów obudowy klubu w 2015 i są jednym z jego największych aktywów. Oddania, jaką społeczność kibicowska w Łodzi okazuje swojej drużyny, zazdrości cała piłkarska Polska. Do tego sympatycy stanowią lwią część budżetu, skoro w komplecie kupują karnety, a ci bardziej zamożniejsi wynajmują loże biznesowe. Wobec tego środowisko jak najbardziej ma prawo sygnalizować swoje wątpliwości i obawy.

Na szczęście jedne z trosk, wygłoszonych w niedawnym oświadczeniu, wydaja się być zbyteczne. Przynajmniej tak sugeruje za pośrednictwem mediów społecznościowych Radosław Agaciak. Wójt gminy Brójce, na terenie której zlokalizowany ma być nowy ośrodek szkoleniowy, opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku krótki wpis odnośnie spotkania z Tomaszem Stamirowskim. Ze słów Agaciaka wynika, że Widzew zamierza kontynuować rozpoczętą inwestycję, mimo iż wkrótce będzie mieć innego prezesa. „Dalej pracujemy nad realizacją projektu budowy ośrodka treningowego Widzewa Łódź w naszej gminie. Dziś potwierdził mi to na spotkaniu w Urzędzie Gminy właściciel klubu Tomasz Stamirowski” – napisał wójt.

Przypomnijmy, iż Stamirowski od dłuższego czasu optował za powstaniem ośrodka w Łodzi, a nie poza jej granicami. Innego zdania był zarząd, który nie wierzył w możliwość wykorzystania terenów bałuckiego Startu. Dlatego czyniono starania, by znaleźć inne miejsce. Ostatecznie Dróżdż postawił na swoim, ponieważ rada nadzorcza, kierowana przez Stamirowskiego, dała zielone światło do konkretnych rozmów z gminą Brójce. Teraz większościowy właściciel poszedł dalej i osobiście włączył się w cały proces.

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Vigo
11 miesięcy temu

Moim zdaniem bardzo dobrze,że ośrodek będzie poza Łodzią i P.Tomasz to kontynuuje.
Widać że Panu Wójtowi także bardzo zależy na tym ośrodku,odwrotnie jak co niektórym osobom z UM.

Vigo
Odpowiedź do  Vigo
11 miesięcy temu

Dodam jeszcze że moim zdaniem w kwestii wyboru miejsca dla ośrodka MD miał rację.Im dalej- na chwilę obecną – od UM tym lepiej. Oby Widzewowi – w trakcie tych perturbacji- nie podłożono „konia trojańskiego”.

Defensywny napastnik.
Odpowiedź do  Vigo
11 miesięcy temu

Mijają lata…prezesi…trenerzy…właściciele ….a smród trwa non stop…….qurwa ile jeszcze?żygać się chce…

Sarna
Odpowiedź do  Defensywny napastnik.
11 miesięcy temu

Tak jest. Taka Legia zawsze przyzwoicie, zawsze jak nie mistrz, to wicemistrz, albo jak już było źle i wszyscy się jarali, że lecą, to spięli poślady i się obronili. Narzekają na Pudla, ale o coś walczą. U nas jakiś zryw co 25-30 lat. Dlatego patrząc na te zawirowania chcę, żeby obecny właściciel miał czas, żeby budować, a nie co 2 lata zmiany, złote głoski, piękne frazesy, sru i zmiana. Mam wrażenie, że jednak potęgi klubu nie buduje się w 2 sezony, tym bardziej że właśnie jesteśmy pierwszy sezon w ESA po niedawnym „ogrywaniu” się na pastwiskach IV i III ligi.… Czytaj więcej »

Reminio
11 miesięcy temu

Jednego nie rozumiem i przyznam szczerze , że mam lekki wkurw na piljarzykow. Zakładając CZYSTO HIPOTETYCZNIE.., że jest naprawdę jakus konflikt między trenerem, prezesem i nimi…I jeśli faktycznie graja nie na 100% i przeciw trenerowi, to w takim razie KIM MY DLA NICH JESTESMY. Czemu nam kibicom robią taki syf i wstyd. K…kupujemy bilety, karnety , by mieli także pensje, zapełniamy stadion, drzemy mordy cały mecz, a oni nas maja w dupie???. Przecież niechęć do trenera można okazać w inny sposób, na codzień, na treningu itd . To jest , badz byłby brak szacunku dla nas…

Siwy Łódź
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu
Vigo
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

Szanowny Kolego!
Pamiętam czasy,gdy śpiewano wprost że pewien trener jest sprzedany.Teraz nie wiemy co się dzieje w klubie,tym bardziej w szatni!. Moim zdaniem w kwestii naszej wiosennej nie mocy jest wiele składowych… Chodzę na Widzew wiele lat i nie jestem jedynym,który śpiewa: Czy wygrywasz,czy nie to i tak ja Kocham Cię…Po każdej burzy,następuje jasność!

Reminio
Odpowiedź do  Vigo
11 miesięcy temu

Szanowny kolego,
Osobiście nie znoszę tej piosenki, jak i nic się nie stało i jesteśmy z wami . Kojarzy się tylko z przegranym meczem badz seria wstydu . Dlatego obyśmy ich nie musieli śpiewać. Po tej burzy, niestety nie zapowiada się na słońce, a jedynie niestety na zachmurzenie z przelotnymi opadami…

Last edited 11 miesięcy temu by Reminio
Vigo
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

Szanuję Twoje zdanie!
Ale trzeba być optymistą,że będący u sterów władzy wyciągną konstruktywne wnioski! Pozdrawiam i życzę Ci i Rodzinie zdrowia!.

Leon
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

Szanowny kolego…co do.piesni ” czy wygrywasz” masz 100% racji. Dodam jeszcze hymn stypa ” tu się wychowałem”. Ale nie masz racji odnosnie jak traktują nas pilkarze grający przeciw bajerantowi. Bo jeśli grają przeciw niemu – czyli jego beztalenciu- to jak traktuje nas ten.bajerant?

Red Army
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

A co lubisz zamiast tej piosenki w przypadku przegranej ??? Wołanie piłkarzy pod trybunę i wyzywanie ich,albo zabieranie koszulek ??

Marek
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

„Nic się nie stało…” najfajniej wspominam z meczu z Dortmundem. Jak cały stadion ryknął po 1-szym golu ! Szybko się wtedy stan meczu odwrócił. Aaaaah …

Geo
Odpowiedź do  Reminio
11 miesięcy temu

Zejdź na ziemię. Dopóki nie dorobimy się wychowanków, jesteśmy zdani na najemników. Ci grają tam, gdzie wynegocjują najlepsze możliwe warunki. A wszystkie te piękne słowa z ich ust o wielkości i wyjątkowości Widzewa…no na logikę, co mają powiedzieć? Że zwietrzyli szansę na załapanie się do klubu ekstraklasowego, wiedzą że będą zarabiać mało ale się z tym godzą bo za rok, max dwa odbiją sobie gdzie indziej? Prawda jest taka, że w kadrze mamy 2-3 zawodników, którzy czują się z Widzewem związani, w jakiś sposób odpowiedzialni. Wierz mi, że cała reszta piłkarzyków ma głęboko w dupie takich noname kibiców jak Ty… Czytaj więcej »

Reminio
Odpowiedź do  Geo
11 miesięcy temu

Wszystko co napisałeś, to dobrze wiem. Nie jestem małolatem, tylko przeżyłem już ponad 3 dekady pilkarzykiw i wiem jak to działa. Tylko, że jako , że nasi kibice są naprawdę wyjatkowi, sa ewenementem , to nalezy sie nam szacunek, tak po ludzku, ze coś do nich trafi…a jeśli nie , to znaczy że są ludźmi bez zasad i honoru , prymitywami tak jak się o nich mówi i jak się ich postrzega.

Leon
Odpowiedź do  Geo
11 miesięcy temu

Wymień wychowanków od 1910 roku…fantasto

Geo
Odpowiedź do  Leon
11 miesięcy temu

Zacznij myśleć, co?;) Mamy całkowicie inną sytuację. Po co ta Akademia, po co ta współpraca z dziesiątkami klubów lig okręgowych? Po co walka o awans drugiego zespołu do 3 ligi? Mamy produkować młodych zawodników. Nie będziemy ściągać wybitnych zawodników bo nas na to nie stać. Więc pozostanie nam gra średniej jakości najemnikami + co jakiś czas dołączy jakiś młody z Akademii. Taką mamy rzeczywistość, dopóki Stamirowski nie sprzeda klubu komuś, kogo stać na większe wydatki.

Leon
Odpowiedź do  Geo
11 miesięcy temu

Myślę i myślę, i jakoś nie przypominam w historii by ktoś z grających w rezerwach w 3 lidze zasilił jedynkę. By ktokolwiek nadawał się na rezerwę jedynki. A ty produkcję chcesz wdrożyć. Fantazja z myśleniem ci się myli ;)

Red Army
Odpowiedź do  Geo
11 miesięcy temu

Taaaa bo wychowankowie to nie patrzą na kasę. Teraz coraz gorsze pokolenie rośnie w tym temacie.Tylko hajs się dla nich liczy. Przyjdzie jakiś Rapid Wiedeń i zaraz talencik za grosze odpłynie.

Łukasz
11 miesięcy temu

Czy ktoś pisząc ten tekst zastaniwił się, że taką strategiczną decyzję jak miejsce budowy ośrodka Drożdż jako prezes podjąłby bez konsultacji ze Stamirowskim?

Vigo
Odpowiedź do  Łukasz
11 miesięcy temu

Wszystkiego nie wiemy,być może było głosowanie w kwestii lokalizacji. Rozumiem że przez strategiczną decyzję rozumiesz budowę ośrodka poza Łodzią, gdzie nie sięgają macki czosnkowych?

arch
11 miesięcy temu

Może tak zmiana nazwy …
Pana Prezesa od niefortunnej nazwy „Widzew Plus” już nie ma, więc…

Pineiro
Odpowiedź do  arch
11 miesięcy temu

Tak je.ac te plusy

kosanostra
Odpowiedź do  Pineiro
11 miesięcy temu

oddaj te wszystkie plusy za 7 lat! pa…cu

arch
Odpowiedź do  kosanostra
11 miesięcy temu

Ze względu na pesel nie musiałem podejmować tej trudnej decyzji:
– zeszmacić się i wziąć, aby mniej było dla takich dzentelmenow jak Ty,
– nie brać zgodnie z tym co dyktuje serce i mieć świadomość że więcej zostanie do podziału tłustych pisowskich kotów .

Reminio
11 miesięcy temu

https://weszlo.com/2023/05/22/widzew-lodz-mateusz-drozdz-janusz-niedzwiedz-konflikt-kulisy/
Czarno to widzę. W kilka tygodni cofnelismy się parę lat wstecz do bur…jaki był. Nie wyobrażam sobie, żeby trener dalej pracował, zecwzgledu na szatnię. Przecież nie wywala pol składu, która jest przeciwko niemu. Czy U NAS BEDZIE KIEDYS NORMALNIE!!!

Leon
11 miesięcy temu

Kibice nie muszą się martwić tylko maja.placic datki …odpowiedzcie sobie,.co.stanie się z.osrodkiem gdy Stamirowski zostanie usunięty, co.musi.nastapic by nie walczyć tylko o utrzymanie lub awans z 1 ligi….

Łodzianin
11 miesięcy temu

A nas nie przejmują . Jakiś Holding z Emiratów chce wejść w polską piłkę. Może jest okazja na dobrego właściciela? Podobno Śląsk jest chętny. Tylko ma problem bo nie jest sprywatyzowany. Może warto podjąć temat….

Wiesław
Odpowiedź do  Łodzianin
11 miesięcy temu

Myślę ,że właściciel powinien to przeanalizować. Pozdrawiam

Jazz1910
11 miesięcy temu

Czytam i nie wierzę… Czy zmiana Prezesa jest taką rewolucją? Za mało zajmował się piłką nożną, za dużo innymi sprawami. KONIEC, kropka. Brak boisk zimą, trenowanie na orlikach, brak wzmocnień zimą. Inni potrafią sobie poradzić, my kolejny raz nie.

Sarna
11 miesięcy temu

Panie i Panowie. Kiedy czytam o ewentualnym konflikcie, to nasuwa mi się automatycznie jedyna prawidłowa odpowiedź – jeżeli rzeczywiście jest konflikt (nie zakładam, albo ok, zakładam na moment hipotetycznie) i ktoś go rozwiązuje tak, że gra przeciwko trenerowi, a nie mówi wprost co jest nie tak, z czym jest problem – a z kolei nawet jeśli mówi, to druga strona zamiata to pod dywan – to mamy w klubie ludzi bez żadnych umiejętności interpersonalnych, charyzmy, zwykłych tchórzy. Tacy ludzie nie zbudują nic silnego, bo sami są słabi. Ale naprawdę, ostatnie co bym założył to to, że tak ktoś robi, tym… Czytaj więcej »

31
0
Would love your thoughts, please comment.x