Oficjalnie: Rydz prezesem Widzewa, Szymański wiceprezesem!

23 maja 2023, 12:30 | Autor:

Potwierdziły się doniesienia odnoście kandydatury Michała Rydza. Dziś został on oficjalnie ogłoszony następcą Mateusza Dróżdża i będzie zasiadał na stanowisku prezesa zarządu Widzewa Łódź. Pierwszy o takiej możliwości informował w sobotę Widzew24.pl.

Rydz trafił do Widzewa na początku 2021 roku, wygrywając ogłoszony przez klub konkurs na członka zarządu i jednocześnie dyrektora ds. marketingu oraz sprzedaży. Przez pierwsze kilka miesięcy współtworzył zarząd z pełniącym obowiązki prezesa Piotrem Szorem, a latem ubiegłego roku z mianowanym do pełnienia tej funkcji Mateuszem Dróżdżem. Po niepełna dwóch latach duet ten został rozbity. Rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Dróżdża, a dziś poinformowano, że jego miejsce zajmie właśnie Rydz.

Michał Rydz urodził się 27 października 1992 roku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz szereg kursów w obszarze zarządzania oraz komunikacji. Jest laureatem wielu nagród branżowych, takich jak Złote Spinacze czy EB Stars. Specjalizuje się w komunikacji wielokanałowej oraz sponsoringu sportowym. Od ponad pięciu lat zarządza zespołami oraz procesami biznesowymi w randze dyrektora lub członka zarządu. Wcześniej odpowiadał za całość działań marketingowych oraz komunikacyjnych m.in. w Polonii Warszawa. Zajmuje się również zarządzaniem kryzysowym, łącząc swoje doświadczenie w sporcie z kompetencjami zdobytymi w międzynarodowych korporacjach.

Dowiedzieliśmy się także, że nowym wiceprezesem Widzewa zostanie Maciej Szymański, który początkowo pełnił przy Piłsudskiego rolę dyrektora akademii, a później został przesunięty na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju sportu. Nadal ma zajmować się w zarządzie kwestiami sportowymi.

>>> Zobacz skład władz Widzewa Łódź

Obu panom życzymy powodzenia w nowych rolach!

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic Widzewa Łódź
10 miesięcy temu

Bardzo dobry wybór !!!!

W&R
Odpowiedź do  Kibic Widzewa Łódź
10 miesięcy temu

Mam nadzieję że skończą się konflikty i gwiazdorzenie a będzie kontynuowana ciężka praca, która przyniesie sukcesy, powodzenia Panowie prezesi!

Last edited 10 miesięcy temu by W&R
JaToJa1910
Odpowiedź do  Kibic Widzewa Łódź
10 miesięcy temu

Dobry Rydz niż nic. Powodzenia i prowadź wodzu ku chwale RTS.

Robert
10 miesięcy temu

1. Dramat, Stamirowski nie użył ani jednego argumentu, dlaczego wyrzucił Dróżdża — podsumowujac można to było-przestaliśmy się lubić to go wyrzuciłem :)
2. Zarząd był dwuosobowy a Rydz mówił o super współpracy :) co tylko potwierdza teorie, że Dróżdż robił dobrą robotę aleeeee się nie lubiliśmy :)

kibic
Odpowiedź do  Robert
10 miesięcy temu

Powiedział dokładnie to co kibice chcą usłyszeć żeby go poparli czyli brak zimowych transferów który był cały czas wałkowany na forach, czy teraz tylko 2-3 wzmocnienia czyli temat który też był wałkowany cały czas że to będzie za mało, do tego dorzucił że kolejny sezon niby o utrzymanie gdzie tez to też wiadomo że by sie kibicom nie spodobało ,temat sporów ze sponsorami który tez był wałkowany wszędzie itp

seba
Odpowiedź do  kibic
10 miesięcy temu

Tak samo z tym że on nie chce sie utożsamiać z jedna partią polityczna tylko jest gotów rozmawiać z każdym to tez dużo osobom sie nie podobało że Widzew idzie za bardzo w jednym kierunku czyli Pis.

W&R
Odpowiedź do  seba
10 miesięcy temu

To jest biznes i liczy się kasa, więc rozmawiają z tymi którzy dają i są wiarygodni

Jaro
Odpowiedź do  kibic
10 miesięcy temu

Gdy mógł to jeszcze by dodał to że w razie wszystkich porażek to i tak trener zostanie ale nie mógł tego prezesowi przypiąć bo trener zostaje a gdyby miał odejścć to na pewno to tez by prezesowi zarzucił :)

kabaret
Odpowiedź do  Jaro
10 miesięcy temu

Najlepsze to jest to że wiadomo że jak coś nie pójdzie to poleci prezes pierwszy a nie właściciel i jaki w tym by miał cel prezes żeby oszczędzać nie swoje pieniądze wiedząc że jak cos pójdzie nie tak to on będzie winny i wyleci :)

Jaro
Odpowiedź do  kibic
10 miesięcy temu

Czyli podsumowując właściciel kluby chciał transferów i wydawać swoją kasę ale prezes nie chciał gdzie to nie jego kasa i nic mu do tego :)

Krzysztof
Odpowiedź do  Jaro
10 miesięcy temu

No właśnie. Gdzie tu logika? Przecież powinno być odwrotnie.To prezes dążący dla jak najwyższego wyniku sportowego powinien pójść do właściciela, po bardzo że o udanej jesieni i prosić o więcej kasy. To się nie trzyma kupy. Czyli kasa była, właściciel chciał ją wydać na transfery, ale prezes nie chciał? Ja bardzo szanuję Pana Stamirowskiego, ale w tę narrację nie wierzę. Właściciel chciał wydać swoje pieniądze a prezes taki troskliwy, że schował je do skarpety i jeszcze kłamał, że ich nie ma.

Last edited 10 miesięcy temu by Krzysztof
szczery
Odpowiedź do  Jaro
10 miesięcy temu

to bylo chyba najbardziej zabawne

Waldi
Odpowiedź do  Robert
10 miesięcy temu

Jak to nie powiedział???

  1. Prezio przedstawił budżet na nowy sezon z ZAPLANOWANYM deficytem 6 milionów;
  2. Brak komunikacji z Właścicielem na temat inwestycji w Bukowcu;
  3. Przedstawiony przez Prezia plan na najbliższe lata:
  • przyszły sezon gramy o utrzymanie
  • następny sezon gramy o utrzymanie
  • następny sezon gramy o miejsca 5-9.

Stamirowski wyraźnie wymienił 3 powody. Oglądałeś konferencję???

furi
Odpowiedź do  Waldi
10 miesięcy temu

No tak, a za rok będzie 6 mln górki, 10 nowych transferów! Zamiast Bukowca będzie wspaniały Start! I miejsca w kolejnych sezonach to będą oczywiście:
1) podium
2) majster
3) potrójna korona i LM

Waldi
Odpowiedź do  furi
10 miesięcy temu

Przytoczyłem to, co powiedział Właściciel, więc z czym dyskutujesz?

Maniek
Odpowiedź do  Waldi
10 miesięcy temu

Widzisz jak się ludzi w bambuko robi kupujemy karnety już zaraz będzie 10 lat i jeszcze parę zleci na obiecanki a kibic będzie żył nadzieją na majstra i jakieś tam puchary fajnie nie a oni pensje nie biorą 5tys tylko powyżej 20tys i emerturka jak ta lala wiem im też Zależy jak najlepiej ale bez kasy to tylko mielizna

Waldi
Odpowiedź do  Maniek
10 miesięcy temu
  1. Ortografia!
  2. Takie jest życie kibica :)
Waldi
Odpowiedź do  Robert
10 miesięcy temu

Co wy tak tego Drożdża bronicie?

arch
10 miesięcy temu

Młodzi, zdolni, związani z Widzewem od lat.
Czego więcej chcieć ?
Jedyna słuszna decyzja właściciela.
Życzę wielu sukcesów !

Mr1910
10 miesięcy temu

Prezesem zostaje osoba, która na piłce zna się słabo. Niektórzy mówią, ze sklepu nie potrafił ogarnąć, ale oby to był dobry wybór. A zastępca, to człowiek, który nie wychował ani jednego piłkarza dla pierwszej kadry. Jeśli tych dwóch panów zostało powołanych do tego by stawić na młodzież, to co z Januszem, który młodym nie daje grać albo się ich pozbywa wzmacniając inne drużyny.

Mario
Odpowiedź do  Mr1910
10 miesięcy temu

W punkt, precyzyjnie…Wszystko na temat

Waldi
Odpowiedź do  Co o tym myśleć ?
10 miesięcy temu

Nie oglądaj reżimowej tv.

Bastian
10 miesięcy temu

Stamirowski kompletnie nie przekonał. Ciągle używał słowa „jakby”. Mętnie tłumaczył. No ale wyjaśnienie dlaczego Rydz został Prezesem to już komedia. Niewiele trzeba by w naszym klubie piastować najwyższe stanowiska. Wystarczy popularne BiernyMiernyWierny ;-) Reasumując wygląda to komicznie I trochę żałośnie. Niech się bawią chłopaki w ekstraklasę. Długo to nie potrwa chyba. Ja im po prostu nie wierzę.

Waldi
Odpowiedź do  Bastian
10 miesięcy temu

Wyskocz z 20 baniek i odkup od niego klub.

Byku
10 miesięcy temu

Powodzenia!!!

Noname
10 miesięcy temu

Jakaś Gra o Tron się rozgrywa :D

FIfi
10 miesięcy temu

Teraz konkretne transfery . I walka o top 5 w przyszłym sezonie a nie o utrzymanie !!!

Aleks
10 miesięcy temu

Jak Potar wejdzie na kawę omówić strategię to jeden i drugi wejdzie pod stół.

Leon
10 miesięcy temu

Te Złote Spinacze mnie przekonały

Grze
Odpowiedź do  Leon
10 miesięcy temu

Będzie spinał poślady żeby nie spaść

Jacek
10 miesięcy temu

Kozioł ofiarny jest,a co z p.Wichniarkiem???

Piotruś
10 miesięcy temu

Gratulacje i powodzenia!

33
0
Would love your thoughts, please comment.x