Oficjalnie: Rydz prezesem Widzewa, Szymański wiceprezesem!

23 maja 2023, 12:30 | Autor:

Potwierdziły się doniesienia odnoście kandydatury Michała Rydza. Dziś został on oficjalnie ogłoszony następcą Mateusza Dróżdża i będzie zasiadał na stanowisku prezesa zarządu Widzewa Łódź. Pierwszy o takiej możliwości informował w sobotę Widzew24.pl.

Rydz trafił do Widzewa na początku 2021 roku, wygrywając ogłoszony przez klub konkurs na członka zarządu i jednocześnie dyrektora ds. marketingu oraz sprzedaży. Przez pierwsze kilka miesięcy współtworzył zarząd z pełniącym obowiązki prezesa Piotrem Szorem, a latem ubiegłego roku z mianowanym do pełnienia tej funkcji Mateuszem Dróżdżem. Po niepełna dwóch latach duet ten został rozbity. Rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu Dróżdża, a dziś poinformowano, że jego miejsce zajmie właśnie Rydz.

Michał Rydz urodził się 27 października 1992 roku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz szereg kursów w obszarze zarządzania oraz komunikacji. Jest laureatem wielu nagród branżowych, takich jak Złote Spinacze czy EB Stars. Specjalizuje się w komunikacji wielokanałowej oraz sponsoringu sportowym. Od ponad pięciu lat zarządza zespołami oraz procesami biznesowymi w randze dyrektora lub członka zarządu. Wcześniej odpowiadał za całość działań marketingowych oraz komunikacyjnych m.in. w Polonii Warszawa. Zajmuje się również zarządzaniem kryzysowym, łącząc swoje doświadczenie w sporcie z kompetencjami zdobytymi w międzynarodowych korporacjach.

Dowiedzieliśmy się także, że nowym wiceprezesem Widzewa zostanie Maciej Szymański, który początkowo pełnił przy Piłsudskiego rolę dyrektora akademii, a później został przesunięty na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju sportu. Nadal ma zajmować się w zarządzie kwestiami sportowymi.

>>> Zobacz skład władz Widzewa Łódź

Obu panom życzymy powodzenia w nowych rolach!

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
33
0
Would love your thoughts, please comment.x