CLJ U-17: Porażka w kluczowym meczu

23 maja 2023, 11:00 | Autor:

Bez punktów powrócili w sobotę z Warszawy juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego nie dali rady pokonać na wyjeździe miejscowej Polonii i przegrali 0:2. Brak oczek w tym spotkaniu mocno utrudnia widzewiakom walkę o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Jak czytamy na łamach widzew.com łodzianie źle weszli w to spotkanie. W 13. minucie stojącego między słupkami Jakuba Mistygacza pokonał Antoni Nerek. Mimo prób odwrócenia wyniku do przerwy to Polonia prowadziła 1:0. Po przerwie drużyna zareagowała dobrze i udało się stworzyć kilka sytuacji – raz rywal musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Wyrównania nie udało się jednak osiągnąć a rywale w 76. minucie zdołali podwyższyć na 2:0. Mistygacz musiał tym razem wyciągać piłkę z siatki po strzale Pawła Kosmalskiego.

Widzew przegrał na wyjeździe z Polonią 0:2 i dość mocno skomplikował swoją sytuację w kontekście utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów. Obecnie czerwono-biało-czerwoni mają 30 oczek  i tracą dwa punkty do wyjścia ze strefy spadkowej. Za tydzień zostanie rozegrana ostatnia kolejka zmagań. Do utrzymania potrzebne będzie zwycięstwo widzewiaków z Hutnikiem Kraków, ale wyniki muszą się również ułożyć na innych boiskach – Stal Rzeszów musi pokonać Resovię, zaś Podlasie Biała Podlaska nie może wygrać z Koroną Kielce. Okoliczności nie są zatem sprzyjające, ale trzymamy kciuki, że uda się osiągnąć zamierzony cel.

Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:0 (1:0)
13′ Nerek, 76′ Kosmalski