M. Rydz: „Chciałbym, aby klub miał mocne fundamenty biznesowe”

23 maja 2023, 17:08 | Autor:

Rada nadzorcza, zgodnie w wcześniejszymi przypuszczeniami, powierzyła stanowisko prezesa Michałowi Rydzowi. Dotychczasowy wiceprezes zdążył już udzielić wywiadu oficjalnej witrynie, w którym mówił o swojej nominacji i planach na przyszłość. Poniżej fragmenty.

O nominacji na stanowisko prezesa

„Dzisiejsza decyzja rady nadzorczej jest dla mnie dużym wyzwaniem i zobowiązaniem wobec kibiców, sponsorów, partnerów czy pracowników klubu. To też deklaracja kontynuacji ponad dwuletniej pracy, którą wszyscy wykonaliśmy. Jako klub będziemy chcieli dalej podążać w wyznaczonym już kierunku – rozwoju stabilnej i profesjonalnej organizacji sportowej. W poniedziałek minął równy rok, od kiedy cieszyliśmy się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, a dziś Widzew potrzebuje ugruntowania pozycji w Ekstraklasie. Chcemy koncentrować się też na sporcie, stąd pojawianie się w zarządzie Macieja Szymańskiego, który będzie się skupiał na rozwoju klubu w tym obszarze. Oczywiście ważne było dla mnie zaufanie rady nadzorczej, ale i ogromne wsparcie kibiców, współpracowników oraz mojej rodziny – za co chciałbym podziękować.”

O obowiązkach w zarządzie

„Jako prezes zarządu, będę odpowiadał za pracę całego klubu – od administracji, przez organizację meczów, działania biznesowe, marketingowe, komunikację, finanse aż po sprzedaż. Dodatkowo będę miał przyjemność koordynacji pracy nas dwóch, jako zarządu klubu.”

O najbliższej przyszłości

„Cały klub pracuje nie tylko nad bieżącymi kwestiami jak np. organizacja meczu z Koroną Kielce, ale również nad przyszłym sezonem. Priorytety dla nas się nie zmieniają – rozwój projektu ośrodka w Bukowcu oraz poprawa stanu boisk z których korzystamy, budowa kadry pierwszego zespołu oraz finalizacja umów sponsorskich. W tle toczą się rozmowy dotyczące budżetu na przyszły rok oraz rozwoju akademii. To tematy pilne, ale nie nowe. Współpracujemy z Maciejem Szymańskim już ponad dwa lata, więc wiem, że mogę liczyć na jego pełne wsparcie.”

O długofalowych planach

„Cały czas chciałbym, aby klub miał mocne fundamenty biznesowe w postaci sponsorów i partnerów klubu i rozwijał się w tym aspekcie. To zawsze były moje priorytety i to się nie zmieni. Cierpiały na tym czasem np. obszary sprzedaży, dlatego uważam, że klub potrzebuje tutaj również świeżej krwi. Ciągle mamy pole do pracy w kwestii dnia meczowego i atrakcji dla kibiców. Chcę też, aby Widzew dalej był obecny na co dzień nie tylko w Łodzi, ale w miastach, gdzie działają nasze fankluby. Dlatego akcje Młodzi w Sercu Łodzi, Widzew Edukuje czy Widzew On Tour  dalej będą kontynuowane. Uważam też, że cały czas nierozwiązanych pozostaje wiele spraw jak, choćby kwestia publikacji przez biuro prasowe UMŁ filmu z sierpnia 2022 roku, który atakował Mateusza Dróżdża, jako Prezesa Zarządu Widzewa czy kwestia użytkowania loży prezydenckiej naszego stadionu na przyszły sezon.”

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
31
0
Would love your thoughts, please comment.x