M. Szymański: „Czasu na podjęcie decyzji nie było dużo”

23 maja 2023, 20:23 | Autor:

Nową osobą w zarządzie Widzewa został dziś Maciej Szymański. Z klubem jest już jednak związany dłuższy czas, więc doskonale wie, jak funkcjonuje. Ma on wciąż odpowiadać za działkę sportową i wspierać nowego prezesa, Michała Rydza. Co mówił w oficjalnym wywiadzie o swoich zadaniach i planach?

O dołączeniu do zarządu

„Możliwość wpływania na rozwój Widzewa to ogromny zaszczyt, który pociąga za sobą obowiązki. Z perspektywy osobistej to największe wyzwanie, z którym przyjdzie mi się mierzyć w dotychczasowych rolach. Pracujemy jednak z daną grupą ludzi od dłuższego czasu i kontynuujemy działania, które rozpoczęliśmy. W kwestiach sportowych mowa szczególnie o infrastrukturze, ale także strategii rozwoju sportu w kontekście całego pionu sportowego, od pierwszej drużyny po najmłodszych zawodników. Sezon piłkarski też trwa, dlatego tych bieżących spraw jest sporo, a nimi także trzeba się zajmować. Czasu na podjęcie decyzji nie było dużo, ale mam nadzieję, że wspólną pracą będziemy w stanie zrealizować założone cele.”

O zadaniach w zarządzie

„Będę przede wszystkim odpowiedzialny za kwestie sportowe w połączeniu z infrastrukturalnymi. Z tym wiąże się oczywiście strategia rozwoju sportu na wszystkich etapach szkolenia, a w połączeniu z ową strategią, także wykorzystanie nowych technologii w pracy szkoleniowej.”

O najbliższych ruchach

„Kluczowym aspektem będzie kontynuacja pracy nad ośrodkiem i przygotowanie dokumentacji do złożenia wniosku o dofinansowanie jego budowy w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Poza tym, podsumujemy pracę pionu sportowego, aby określić niezbędne działania na kolejny sezon. Chcemy również zakończyć pracę nad strategią sportu, która musi być naturalną częścią funkcjonowania wszystkich w klubie.”

O rundzie wiosennej i letnich ruchach transferowych

„Mamy już zaplanowaną serię spotkań podsumowujących ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu, które zakończymy w przyszłym tygodniu. Co do decyzji kadrowych, to dyrektor sportowy oraz dział skautingu na bieżąco i omawiają proponowanych zawodników wraz ze sztabem szkoleniowym, dlatego tutaj również będzie to kontynuacja procesu zgodnie z zapotrzebowaniem, które zostało wspólnie określone podczas poprzedniego podsumowania, dokonanego po rundzie jesiennej.”

O dotacji rządowej na budowę ośrodka

„Do 30 czerwca mamy czas, aby złożyć wniosek o dofinansowanie na budowę ośrodka i musimy zrobić wszystko, aby skompletować całą dokumentację. To kluczowy element w dalszym rozwoju sportowym klubu, dlatego jest to jeden z priorytetów w działaniu na najbliższy okres.”

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
23
0
Would love your thoughts, please comment.x