Więcej środków na pierwszy zespół. Zostaną przeniesione z akademii

24 maja 2023, 13:56 | Autor:

Akademia Widzewa miała być oczkiem w głowie właściciela, a powoli staje się – póki co – piecem do palenia pieniędzy. Takie wnioski płyną w przekazie medialnym, który pojawił się po konferencji Tomasza Stamirowskiego. Ma on przenieść część środków ze szkolenia młodzieży na potrzeby pierwszego zespołu.

Podzielona na cztery bloki akademia ma obecnie pod swoimi skrzydłami drużyny w siedmiu kategoriach wiekowych: U-12, U-13, U-14, U-15, U-16, U-17 oraz U-19. Poza tym w strukturę wchodzi również drużyna rezerw, występująca w IV lidze. Funkcjonowanie ich wszystkich generuje spore koszta, szacowane na kilka milionów złotych rocznie. Mimo to drugi zespół ma problemy z wywalczeniem awansu do III ligi. W poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce, a wyprzedziły go Warta Sieradz, RKS Radomsko oraz Omega Kleszczów. Obecnie rezerwy są liderem, z niewielką (dwa punkty) przewagą nad GKS Bełchatów. Szansa na awans jest więc spora, ale do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek i wiele może się jeszcze wydarzyć. Dodajmy też, że liderami ekipy Patryka Czubaka nie są „młode wilki”, pukające do drzwi poważnego futbolu, ale wiekowi Kamil Tlaga, Maciej Kazimierowicz czy Daniel Mąka.

Przez ostatnie lata akademia nie zrealizowała celu nadrzędnego – nie dostarczyła zawodników do pierwszej drużyny. Debiuty zaliczyli w niej co prawda tacy gracze, jak Adam Dębiński, Filip Zawadzki czy Mateusz Kempski, ale trudno powiedzieć, że prezentują oni odpowiednią jakość piłkarską. Dowodem tego jest fakt, iż w obecnym sezonie cała trójka wychowanków zaliczyła łącznie… 63 minuty. Choć Widzew ma obowiązek wypełnić limit 3000 minut młodzieżowców, by uniknąć kary finansowej, Janusz Niedźwiedź wolał stawiać na młodych zawodników, sprowadzonych do klubu z zewnątrz: Ernesta Terpiłowskiego, Łukasza Zjawińskiego i Jakuba Sypka. Stawianie na absolwentów było marginalne.

Słuchając wypowiedzi Stamirowskiego na wtorkowej konferencji prasowej, można wysnuć wniosek, że główną przeszkodą w bardziej skutecznej pracy klubowej szkółki jest infrastruktura. Boiska na Łodziance są w fatalnym stanie i wymagają natychmiastowej modernizacji. Dochodziło nawet do sytuacji, w których rywale przyjeżdżający do Łodzi rozważali wycofanie się z udziału w meczu ligowym, właśnie ze względu na jakość muraw, zagrażających ich zdrowiu! Aby to zmienić, klub w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji złożył wniosek o dofinansowanie remontu ośrodka i pieniądze otrzymał. Upłynie jednak trochę czasu, zanim inwestycja zostanie zaprojektowana, a następnie zrealizowana.

Do tego czasu pompowanie kilkumilionowych środków na funkcjonowanie akademii wydaje się być rzeczywiście wydatkiem zbędnym. Dopóki RTS nie będzie dysponował odpowiednią infrastrukturą treningową, szanse na wychowanie klasowych piłkarzy, dających zastrzyk świeżej krwi pierwszemu zespołowi i szansy na sprzedaż do bogatszych klubów, będą zdecydowanie mniejsze. Do takich wniosków doszedł właściciel spółki, o czym na Twitterze pisał Bartłomiej Derdzikowski.

Zdaniem dziennikarza „Wyborczej”, część pieniędzy przeznaczanych na działanie akademii ma zostać przesunięta do budżetu „jedynki”. Można się domyślać, że Tomasz Stamirowski ma taki plan do momentu polepszenia się bazy treningowej. Wówczas można spodziewać się zwiększenia nakładów na szkolenie wychowanków, ponieważ większościowy udziałowiec od dawna był zwolennikiem posiadania silnego zaplecza w postaci akademii. Zanim będzie to uzasadnione, środki mają pomóc w transferach bardziej jakościowych piłkarzy do drużyny Niedźwiedzia.

Subskrybuj
Powiadom o
77 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MMMM
1 rok temu

Derdzik bredzi. Nie rozumie czym są rezerwy i jaka jest funkcja rezerw w Akademii.

Bula
Odpowiedź do  MMMM
1 rok temu

Inna sprawa jakie problemy z awansem? No wygrywają wszystko jak leci i tak samo Gks Bełchatów. My nie mamy wpływu na to, że Bełchatów dostał od PGE taki hajs, że spokojnie może oferować kontrakty na poziomie 1 ligi. Akurat to, że nasi chłopcy wzmocnieni kilkoma starszymi zawodnikami walczą o awans z napompowanym hajsem Gksem to dobrze świadczy o wykonanej pracy. Zdobyli już więcej punktów niż jedynka Widzewa gdy awansowaliśmy z 4 ligi po reaktywacji – to chyba najlepszy dowód wykonanej dobrze pracy.

Reminio
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Masz rację, że belty to ewenement. Aczkolwiek chodzi o to, ze tak naprawdę nie ma kogo wstawić z nich do jedynki. Są za słabi na ten poziom ex.

kibic
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

O czym tu msjaczysz ??? To jest ich 1 zespol to moga sobie ladowac kasy ile chca tak jak my w 3 czy 2 licze mielismy 10-15 mln budrzetu a u nas to sa rezerwy.Oni w swoje rezerwy jak I nikt inny nie pakuja kasy I nie wzmacniaja ich specjalnie do tego sprowadzonymi I oplacanymi zawodnikami 30 plus tylko graja swoimi mlodymi I tymi co sie nie lapia do 1 zespolu

roberto
Odpowiedź do  MMMM
1 rok temu

No właśnie nikt nie wie jaka jest funkcja rezerw przy klubach. Ostatnio w craxie Filipiak zlikwidował rezerwy i trudno się nie zgodzić z jego argumentami. Zawodnicy z jedynki nie mogą się ogrywać w rezerwach bo takie przepisy. Juniorzy, albo trafiają od razu do jedynki, albo wyruszają w podróż po regionalnych ligach. U nas nikt nie trafia z rezerw do jedynki, a ogrywają się tam 30latkowie.

Rafi
1 rok temu

Derdzikowski z wybiórczej – największy mieszacz, który nigdy nie był za Widzewem. Kogo wy cytujecie.

Bula
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

Co nie? Trochę żenada pompować tego gryzipiórka. Tak samo Binczyka.

West
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Ten gryzipiórek ma trochę większą wiedzę – niż Ty i Twój kolega po nicku – Bula

arch
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

Lepsza wybiórcza niż „od rzeczy”

Rafi
Odpowiedź do  arch
1 rok temu

Widzę, że Ty akurat wiesz co czytam. Puknij się w głowę.

arch
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

No to jeśli kolega nie czyta „od rzeczy” to faktycznie puknę się w głowę ;) A już myślałem że to brunatne gówno kolega czyta…

Red Army
Odpowiedź do  arch
1 rok temu

ja czytam i ..uj ci do tego tusku :D

Last edited 1 rok temu by Red Army
Tadeo
Odpowiedź do  arch
1 rok temu

Na weszło.pl jest długi i wymagający uwazności i cierpliwości wywiad z panem Tomaszem Stamirowskim. Tam jest prawie wszystko o tym jak ma wyglądać WIDZEW i mam nadzieję, że zamiast czytać po naście artykułów w gazetach zaangażowanych politycznie, przeczytacie to z weszło i obydwu ulży i szczerzenie zębów na drugiego Widzewiaka nie będzie już miało miejsca. Razem Tworzymy bo zniszczyć najłatwiej. Uważnej lektury życzę i POZDRAWIAM. Bez cynizmu

przemeklewicki
1 rok temu

Co z tego jak 1 druzyna nie ma porzadnego Dyrektora sportowego panie Stamirowski pora ponowic 2 raz oferte na to stanowisko Panu Mroczkowskiego skoro idziemy w DNA RTSU!

Last edited 1 rok temu by przemeklewicki
Bula
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Kiedyś byłem tego zwolennikiem, ale współpraca pomiędzy dyr. sportu, a koordynatorami akademii, trenerem 1 zespołu, szefem skautingu, szefem analiz, prezesem powinna być dobrze ułożona. Tu i ówdzie słyszało się o konfliktowym charakterze pana Radosława (zapewne stąd nie zrobił kariery na miarę potencjału) i zmieniłem zdanie. To musi być człowiek dobrze zorganizowany i nastawiony na współpracę z ludźmi, otwarty na sugestie (ze swoim zdaniem, owszem, ale nie autorytarny). Inna sprawa, że dla mnie przywalnie się do Wichniarka to jakaś moda niepoparta rzetelna ocena sytuacji. Mieliśmy wywalczyć awans – wywalczyliśmy. Mieliśmy się utrzymać – utrzymaliśmy się. Zachowujecie się trochę tak jakbyście dali… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Bula
Rafał
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Ostatnie zdanie jest genialne w swojej prostocie i znakomicie nakazuje spojrzeć na pracę TW z innej strony.

przemeklewicki
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Tomczyk (50 tys eu)
Letniowski ( 200 tys pln)
Sypek ( 80 tys pln)
Dejewski i inne wynalazki po ktorych wspomnienie zostało i i wydane pieniadze..
Czubak i Karasek oddani bo ponoc słabi i znajdziemy lepszych
Poadaj mi dobrego piłkarza ktorego w swojej karierze juz nie krotkiej odkrył Wichniarek???

Rafał
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Hey Destroyed. To wszystko co piszesz to są niewątpliwie błędy transferowe. Za jego kadencji przyszli i odeszli jednak również inni piłkarze, co do których pomyłki nie było vide Szota, Shehu, Jordi, czy Ravas i cała plejada odejść, za wyjątkiem przez Ciebie wymienionych.

West
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

I jeśli chcemy promować i zarabiać na młodych zawodnikach – to kandydatura Mroczka wydaje się naturalna – pytanie tylko czy Rydz,Szymański ,że nie wspomnę Wichniarek z Niedźwiedziem byli by z tego zadowoleni – ich zadowala obecny stan rzeczy

Łodzianin
1 rok temu

A z tych underow coś wyrośnie a’la Messi a może chociaż Citko. CZY grają by grać

Leon
Odpowiedź do  Łodzianin
1 rok temu

Chociaż – Citko…zestawienie z jednym z największych talentów w piłce nożnej…pomysł chociaż nim coś napiszesz

DonJ
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Nie widzę nic zdrożnego w jego zdaniu – skoro napisał „a’la Messi” wówczas „chociaż Citko” jest jak najbardziej zrozumiałe. Chyba że uważasz Marka za lepszego piłkarza niż Leo.

Noname
1 rok temu

Widzew od lat ma problem z wychowaniem jakiegokolwiek piłkarza. Coś tam ewidentnie nie działa jak należy. Coraz więcej współprac partnerskich, oby z czasem dało to jakieś plony, ale do tego trzeba rzetelnej i żmudnej pracy od podstaw i bez promowania „gwiazdek”.

JANEK
1 rok temu

https://lodzkisport.pl/znowu-bedzie-bal-lks-sprzedal-juz-11-tys-biletow/
kolejny raz komplet się szykuje i kolejny bez koncertu Margaret :)

Posejdon
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Jak ogromny musicie czuć wstyd za to, że wcześniej chodziło was po 6-9 tysięcy skoro na stronie Widzewa musisz się chwalić trzecim czy tam czwartym wyprzedaniem biletów i to dopiero w momencie kiedy idziecie po Ekstraklasę? Robienie kompletu na ostatniej prostej przed awansem. No prostu niesamowite. Powinni wam tam jeszcze specjalną nagrodę przyznać za ten „niesłychany” wyczyn xD

Stefański
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Ależ wali energią potężnych kompleksów od tego wpisu.
Czaicie nie cieszyć się po prostu z własnych sukcesów tylko latać z tym na stronę rywala?
Tu jest Widzew, u nas komplet to codzienne życie, czy jesteśmy w pierwszej trójce czy szorujemy po dnie.
Wybacz, ale to nie robi na nas najmniejszego wrażenia, zawsze będziecie drudzy i to nie jest nic złego, pogódź się z tym.

King
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

Lepiej 9 tys. rodowitych łodzian niż 17 tys. z prowincji.
Wszystko co jesteście warci pokażą derby :)

Leon
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Ostatnie już pokazały popaprancu

Kołomir
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Gdyby głupota ważyła to byś głowę po ziemi ciągnoł. Jak można być takim debilem żeby kibica z Łodzi uważać lepszym w czymkolwiek niż z poz Łodzi. Tacy kretnyni to chyba tylko na ŁKS są w Polsce. Może pośmiejesz się z Lecha bo tam 60 % kibiców jest z pobliskich miast i wiosek i co z tego wynika. Mają drugą frekwencję i się z tego cieszą.

Reminio
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Człowieku wszystkie duże kluby maja fanów poza miastem w całym kraju. Na tym polega ich fenomen. Tam są fan cluby. Tak jak np schalke, Dortmund , w kraju legła i wasze siurki czyli lech. Fan cluby poza poznaniem. Jak nie ma Cię co powiedzieć to tak bredzicie. Właśnie na TYM POLEGA MARKA I WIELKOŚCI KLUBU.

Last edited 1 rok temu by Reminio
Miki
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Do niedawna to wasz „”bembenkowy” był z miasta Chechło koło Dobronia :)

Pineiro
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Kiedy Widzew zdobywał pierwsze mistrzostwo, na Retkini krowy się pasły, a na Karolewie psy ełkaesm wode piły!

Posejdon
Odpowiedź do  King
1 rok temu

55% karnetowiczów to Łodzianie, więc o jakich 17 tysiącach z prowincji bredzisz? Poza tym, powiedz dokładnie to samo co napisałeś tutaj swoim „rodowitym łodzianom” z Lutomierska, Konstantynowa i Poddębic. Na pewno będą zachwyceni.

Vigo
Odpowiedź do  Posejdon
1 rok temu

Jestem z jednego z tych miast i regularnie jeżdżę na Nasz Widzew!. Nie sam! Gdyby na czosnek arenę chodzili ci ” rodowici”, to wystarczyło by pozostawić jedną trybunę. Tyle w temacie frekwencji u tych zakompleksionych maluczkich…

rodowity z Lutomierska
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Ja pie*olę typie. Co ty masz w tej pustej głowie? Że też jeszcze wasi rodowici koledzy z Aleksandrowa czy innych Pabianic nie mają dość tego waszego pierdolenia o „rodowitości” i że nie czują się jak szmaty słysząc coś takiego to jest hit. Widocznie można im pluć w ryj ile wlezie :) to gadanie o kibicach z wiosek to jeden wielki ból dupy o to, że sami w nich nie panujecie. My to doskonale wiemy, pogódźcie się z tym

Mariusz
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Rodowici POpaprańcy i podnóżki Aferowiczki.

przemeklewicki
Odpowiedź do  King
1 rok temu

won stad płaczki zakompleksione!

Łukasz
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Rodowici z kozin, aleksandrowa

Bula
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Czyzbyscie w końcu mieli otworzyć czwarta trybunę? No coz, raz do roku to i mucha pierdnie :)

Last edited 1 rok temu by Bula
King
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Będzie otwarta na pewno, czekamy jak policja będzie was prowadzić na stadion miejski Króla.

Mariusz
Odpowiedź do  King
1 rok temu

King głupoty i obciachu.Ciebie już prowadzi ale głupota do Tworek.

Miki
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Ciekawe czy zapełnicie estadio da gruz jak będą bęcki w kilku meczach a przyjedzie do was Warta poznań ub inne Mielce.

Mario
Odpowiedź do  King
1 rok temu

Wy już brudasy i złodzieje kiełbad nie wejdziecie.No,chyba,że na smyczy i w maskach jak w zoo pierdolona patologio

Włodzimierz
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Przynajmniej Pan JAN przyznał , że ogromna ? kOMPLECIK był przez KONCERT . a nie dzięki meczowi .U nas odwrotnie , najpierw mecz – później koncert

Leon
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Jasiu kilka kolejki w Eks i norma wróci do kilku szemranych tysięcy

przemeklewicki
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Zapomniał dodac ze maja najtansze bilety w 1 lidze dzieci wpuszczaja po 5 pln a 1500 biletow jest dla dzieci ubogich fundowanych!
Pewnie o biletach darmowych z UM od pijaczki sie nie dowiemy…

JANEK
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Nie klam nie klam bilety sa po 25-30 zl .przypomniec ci wasze karnety na runde za 80 zl do 18 lat ???? Albo karnety za 125 zl ?????? LKS przez ladnych pare lat mial najdrozsze karnet w Polsce za 450-500 zl na jedna trybune to teraz mogli jakos kibica to wynagrodzic I zrobic. troche tansze gdy jest caly stadion . Przpomnij sobie po ile wy mieliscie karnety w pierwszym roku po otwarciu stadionu I jak je rozdawaliscie na prawo I lewo sam Boniek z 7 kupil :)

andirts
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Podajecie frekwencję wg sprzedanych karnetów/biletów….na meczu z Resovią a 1 trybuna pusta( może setka gości) by było 11500 to reszta musi być prawie na max zapełniona a sporo miejsc było wolnych tak na środku jak i bokach młyna…jak było 9000 to wszystko

Adi_1910
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Lecz się. Zawsze byliście w cieniu Widzewa. Wy mieliście lata świetności…przecież takich nie było nigdy.!!! Byliście, jesteście i pozostaniecie nie liczacym się klubem w historii polskiej piłki. Laskę pyrusom robicie, bo rady na Widzew nie mieliście. Dojeżdzani jesteście wszędzie. Przypomnieć ci ciągłe wpierdole w derbach? Na boisku i poza też! Teraz podnosicie garbate nosy, bo Hania was otacza płaszem matczynej opieki i utopijna wizja inwestora się pojawiła. Zacznijmy już od tego przecież jak klub może nazywać się łódzki klub sportowy łódź. To pomieszanie z poplątaniem. Wy nawet barwy macie pomylone. Nie wypowiadaj się i nie porównuj łks kibicowsko do Widzewa,… Czytaj więcej »

Miki
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Dla ścisłości dla ciebie Pan Boniek. Kupił 10 szt. Wiem że dla was to kwota zaporowa i niewyobrażalna. To kilkaset jaboli dla porównania.
A tak na marginesie powiedz kumplom żeby uprali tą szmatę co wisi na dachu jednej z ruder na Pabianickiej. No chyba że barwy zmieniliście na czarno- czerwone to ok .

Alon
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Proszę Cię to już jest nudne. Ty więcej czasu spędzasz na stronach Widzewa.

Reminio
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Hahahahaha no jest awans to są kibice sukcesu. I bilety jak u pastuchów, średnio 20 zł. Poczekajmy w ex jak będą normalne ceny i będzie wpier…co drugi mecz, ile tych kibicow sukcesu przyjdzie. Już po porazce z sandecja pisali, że nie idą i na resovie pustki…

Łukasz
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Spokojnie Hania wpuści na kartę łodzianina, emeryta, kombatanta itp to te 7 koła uciułają.

JANEK
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Znasz pojecie srednia ???? Bo z 25-30 zl na pewno srednia nie jest 20zl.Pustki na Resovi ????? 11500 to sa pustki ????

Vigo
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

W tej liczbie średniej to liczyłeś pasażerów pociągów na Dworcu Kaliskim i osoby mijające samochodami wasz blaszak?.

Miki
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Chyba wliczasz w tą średnią owady latające i insekty, których u was nie brakuje :).

Leon
1 rok temu

Za wszystko winna infrastruktura…chyba w twoim mózgu golodupcu

Grzesiek
1 rok temu

Dobry transfer, szkoda, że na razie… tylko pieniądza. Ale od czegoś trzeba zacząć… Czekam teraz na… piłkarskie transfery, Panie Właścicielu!

evil_din
1 rok temu

Wszystkim tym którzy uważają że to super pomysł nawet czasowo to polecam ten fragment od człowieka zza miedzy
https://youtu.be/Tl10X8uwp5c?t=2873

Reminio
1 rok temu

No cóż niby rozsądne, ale smutne i prawdziwe. Niestety jest to antyreklama naszej akademii, i teraz już naprawdę nie przyjdą mlodzi talenci, tylko wybiorą klub z predyspozycjami i możliwościami. Strzal w kolano, ale jeśli fakt ladowac w coś co nie daje efektu, lepiej sprowadzić kilku , a nóż wypala, zrobią wynik i się sprzeda ich.

Don Fredro
1 rok temu

Tu jest Widzew. Tu się na młodych nie stawia, ani nie szkoli.
Tu liczy się tylko tu i teraz.
zaraz przyjdzie znowu wataha przedpłaconych nierobów. W niższych ligach już to przerabialiśmy.
Managerowie już pewnie otwierają szampany, bo w Widzewie źródełko znowu wkrótce wybije.

cik
1 rok temu

Szymański się ucieszy.

Ikon
1 rok temu

No i słusznie, wywalanie kasy na akademie dla samej idei, kiedy nie ma nawet porządnej bazy jest marnotrawstwem. Myślę, że żaden Messi nam nie przepadnie z tego powodu…

Piotr Z.
1 rok temu

Rozsądny plan Stamirowskiego. Pierwsza drużyna to wizytówka Widzewa. Dobra gra przyciągnie sponsorów, będą duże pieniądze za wysokie miejsce w tabeli. Tego się nie osiągnie bez wzmocnień, a na to potrzebna kasa. Na Akademię pieniądze wtedy jak będą boiska,znaczy jak się skończy remont Łodzianki i będzie boisko przy stadionie. Nie piszę o ośrodku w Bukowcu, bo to melodia dalekiej przyszłości. Nikt przecież nie wie skąd wziąć ok. 25 mln. klubowych pieniędzy na ten ośrodek!
.

przemeklewicki
Odpowiedź do  Piotr Z.
1 rok temu

Akurat w Bukowcu ma byc juz 1 boisko za 3 miesiace…
https://lodzkisport.pl/trwa-budowa-boiska-w-bukowcu-widzew-bedzie-korzystac/

adam
1 rok temu

Piłkarski Sąd Polubowny zasądził odszkodowanie od GKS-u Tychy na rzecz Widzewahttp://img.90minut.pl/logo/pzpn.gifPiłkarski Sąd Polubowny zasądził odszkodowanie od GKS-u Tychy na rzecz Widzewa Łódź w związku ze zniszczeniami w sektorze gości spowodowanymi w meczu 26. kolejki Fortuna I ligi w sezonie 2021/22 – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy łódzkiego klubu Marcin Tarociński.

Sąd w I instancji zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS-u kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

Rafał
1 rok temu

No i taki o to jest majątek właściciela. Żeby wzmocnić pierwszą drużynę przekładamy pieniądze do kieszeni z innej kieszeni, która tak samo tych pieniędzy potrzebuje. Za słabe wyniki odpowiadają tak naprawdę wszyscy od piłkarzy na właścicielu kończąc. W tej chwili obecna sytuacja z prezesem wygląda jak wyznaczenie kozła ofiarnego. Tak naprawdę wszystko rozbija się o konieczność zainwestowania w ośrodek. Właściciel teraz mówi, że pieniądze na transfery były, a na ośrodek zawsze można znaleźć kredyt. Ale to przepraszam, primo po pierwsze nikt o tym w klubie wcześniej nie rozmawiał?! ,a a po drugie kredyt łatwo dostać, ale trudniej go spłacić, zwłaszcza,… Czytaj więcej »

Reminio
Odpowiedź do  Rafał
1 rok temu

Witaj ponownie:) …I tak to był prezes…żeby przyspieszyć budowę ośrodka i ocieplać się w błysku fleszy, chcial kasę na transfery zainwestować w ośrodek, by szybciej wybudować. Ch…z kibicami, przeżyli jednavrunde wstydu, przeżyją następna a i tak kupią karnety.

przemeklewicki
Odpowiedź do  Rafał
1 rok temu

https://weszlo.com/2023/05/24/tomasz-stamirowski-wlasciciel-widzewa-wywiad/
Dróżdż jako pierwszy poinformował o swoim odejściu, nie czekając na komunikat klubu. Wyszedł tym samym przed szereg.
Tak samo jak z ośrodkiem treningowym. Kibic mógł po niektórych wypowiedziach pomyśleć sobie, że już zaraz będziemy go mieć. Problem w tym, że na takiego przedsięwzięcie trzeba mieć pieniądze. A więc to takie gadanie: mamy ośrodek, akcjonariusze potrzebują tylko włożyć dwadzieścia pięć milionów…

Reminio
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Nie przetlumaczysz, że gość miał parcie na szklo, wszędzie chciał brylować i wybujałe ego. Kosztem wyniku sportowego. Klapki na oczy i różowe . okulary.

Rafał
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

No witaj witaj;) Życzę z całego serca nowemu prezesowi, żeby to wszystko lepiej ogarnął.

Rafał
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

„Kibic mógł po niektórych wypowiedziach pomyśleć sobie, że już zaraz będziemy go mieć.”- przecież tutaj akurat TS jawnie kłamie. Z żadnej wypowiedzi MD to nie wynikało

Kixon
1 rok temu

Po co nam emeryci w rezerwach?

beny
1 rok temu

Średnia 2,68 punktu na mecz, to problem z wygraniem 4 ligi? Co ty Derdzikowski pier**lisz?! Gdyby nie to, że Bełchatów gra równie dobrze, to już byłby przyklepany awans! Dzień bez uderzenia w klub, dniem straconym???

Gregor
1 rok temu

A jacy to kompetentni trenerzy szkolą młodzież i pomagają im w rozwoju? Młodzi się zatrzymali i nie rozwijają się. Obawiam się, że nasz Widzew ogarniany jest przez narastający chaos.

FIfi
Odpowiedź do  Gregor
1 rok temu

Jak mają się rozwijać jak szans nie dostają trzeba ich sprawdzać na tle mocnych drużyn z lepszymi grajkami obok inaczej się nie da , tylko ktoś musi mieć jaja i stawiać na młodych.

FIfi
1 rok temu

Decyzje o przesuwaniu środków z akademii to czysty kretynizm.
Kto podejmuje takie idiotyczne decyzje . Chore krótkowzroczne myślenie , po prostu żenada, akademię trzeba rozwijać ściągać talenty z całego kraju i stworzyć system stypendialny żeby chcieli grać u nas a nie jeszcze kasę ucinać…
Lepiej niech poszukają nowych inwestorów/sponsorów a nie niszczą to co trzeba rozwijać. Stamirowski co ty robisz!!

77
0
Would love your thoughts, please comment.x