GKS Tychy musi zapłacić za szkody kibiców

24 maja 2023, 18:00 | Autor:

Podczas pierwszoligowego meczu Widzewa z GKS Tychy w sektorze dla kibiców gości doszło do awantury i poważnych uszkodzeń, wskutek czego sektor został zamknięty. Od tamtego czasu minął ponad rok i dopiero dzisiaj doczekaliśmy się finału tej sprawy.

Wraz z kibicami z Tychów w sektorze dla przyjezdnych zasiedli zaprzyjaźnieni z nimi fani ŁKS Łódź. W trakcie trwania meczu „klatka” została zniszczona, wszystkich napraw dokonała Miejska Arena Kultury i Sportu a następnie obciążyła najemcę stadionu, czyli Widzew. Ten zaś zażądał zwrotu kosztów od GKS Tychy i obciążył ich kosztami.

Co ciekawe, w klubie z Górnego Śląska nie poczuwali się do winy i nie zamierzali płacić za zniszczenia, kwestionując odpowiedzialność swoich kibiców za powstałe zniszczenia (więcej TUTAJ). W łódzkim klubie zdecydowali się skierować sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN. Właśnie zapadł korzystny wyrok w tej sprawie.

Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy RTS, Marcin Tarociński, Piłkarski Sąd Polubowny zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS Tychy kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x