T. Stamirowski: „Gdy chcieliśmy wznieść klub wyżej, styl Dróżda zaczął przeszkadzać”

25 maja 2023, 09:04 | Autor:

Za Tomaszem Stamirowskim bardzo intensywne dni. Najpierw odwołał Mateusza Dróżdża ze stanowiska prezesa Widzewa, a następnie wziął na siebie sporo aktywności medialnych. Po wtorkowej konferencji prasowej właściciel udzielił obszernego wywiadu portalowi Weszło. Poniżej jego fragmenty.

O braku pieniędzy na ośrodek

„Kibic mógł po niektórych wypowiedziach pomyśleć sobie, że już zaraz będziemy go mieć. Problem w tym, że na takiego przedsięwzięcie trzeba mieć pieniądze. A więc to takie gadanie: mamy ośrodek, akcjonariusze potrzebują tylko włożyć dwadzieścia pięć milionów…”.

O aktywności Dróżdża w social mediach

„Żaden właściciel nie chce się dowiadywać o czymś z prasy czy Twittera. To fundamentalna zasada. Zarząd zarządza, a właściciel nie ma prawa, by podejmować decyzje w sposób operacyjny. To musi się odbywać na zasadzie dobrej relacji. Rozumiem, że pozycja w mediach społecznościowych jest ważna. Doceniam umiejętność kreowania wizerunku w social mediach. Wielu partnerów biznesowych oczekuje jednak innego sposobu komunikacji niż przeglądanie Twittera. W tradycyjnym biznesie normą jest rozmowa z partnerem biznesowym”.

O braku transferów zimą

„Jeśli pojawiają się napięcia, to po prostu się dzwoni i informuje radę nadzorczą o przyczynach. Puszczenie w świat hasła „mamy problemy finansowe” jest zwyczajnie złym pomysłem. Powoduje pewien chaos. A problemów nie było. Wydawanie dostępnych środków i funkcjonowanie bez długów to nie jest problem. Prezes sam to później stwierdził. Rozumiem, że nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego piłkarza, ale trzeba to wziąć na klatę. I powiedzieć: odpadł nam z listy numer jeden, numer dwa i numer trzy też, nie bierzemy więc numeru cztery, bo w lato znajdziemy kogoś lepszego. Uważam, że tego wymaga przejrzystość komunikacji”.

O konieczności dymisji prezesa

„Każdy ma swój styl. Można go akceptować lub nie akceptować. Uważam, że dla kultury działania klubu i efektywności styl Dróżdża stał się już barierą. Był skuteczny w pierwszym etapie. W kolejnym, gdy chcieliśmy wznieść klub wyżej, zaczął przeszkadzać”.

O rozmowie z Januszem Niedźwiedziem

„Nie było tak, że trener przyszedł i naskarżył na prezesa. Spotkani się odbyło, ale w innej sprawie, nie rozmawialiśmy o kompetencjach czy ocenie prezesa. Poprosiłem trenera o spotkanie po meczu, żeby zasygnalizować, że w środę porozmawiamy na radzie nadzorczej o sporcie i dobrze byłoby, żeby się przygotował. Nie jest chyba też niczym nienormalnym, że właściciel może mieć kontakt z trenerem”.

O przepisach dot. młodzieżowców

„Osobiście jestem dużym przeciwnikiem przepisu o młodzieżowcu. Obraca się on przeciwko większości klubów i przeciwko samym młodzieżowcom. Pojawia się problem z tymi, którzy tracą ten premiujący ich status. Ceny jakościowych młodzieżowców niebotycznie idą w górę. To już nie jest nawet kwestia tego, czy zapłacimy, a tego, jakie relacje będą panować w szatni. No przepraszam, jeśli młodzieżowiec oczekuje tyle, co Bartłomiej Pawłowski. Sorry, ale nie możemy tak płacić”.

O przyczynach niepowodzeń wiosną

„Mogę dywagować na temat wirusa czy innych czynników, jak boiska treningowe w zimie, drużyna straciła trochę dynamiki. Potem jest taka spirala. Wiele elementów się na to składa. Szkoda, bo patrząc, ile mamy punktów, czterdzieści jeden, mogliśmy spokojnie Piasta wyprzedzać. Piąte miejsce przy pewnych okolicznościach było realne. I to nie jakichś okoliczności ze świata fantazji, ale normalnych”.

Cały wywiad dla Tomasza Stamirowskiego dla Weszło dostępny jest TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MMMM
1 rok temu

W taki m. in. sposób zaczął przeszkadzać:
„Wiele podmiotów, nie oszukujmy się, ma jaką więź z miastem. Dla wielu istotnym jest, żeby klub nie szedł po bandzie, bo obawiają się, że odbije się to na nich rykoszetem”

Last edited 1 rok temu by MMMM
Rafi
Odpowiedź do  MMMM
1 rok temu

Szczerze ile jeszcze można wałkować ten temat byłego prezesa. Został zwolniony i tyle. Ważne by Widzew się rozwijał i nie był chłopcem do bicia jak wiosną. Niektórzy to zachowują się tak jakby Dróżdż zbudował im mieszkanie i jeszcze za to płacił. Teraz to najważniejszy jest ostatni mecz i nowy sezon w ekstraklasie.

IRadosław j
Odpowiedź do  MMMM
1 rok temu

Dokładnie niestety. Pieniądze na ośrodek już były wystarczyło dopiąć. temat. Miasto się zesrało , że mu się skończy karuzela a Widzew się wymknie, co będzie kompromitacją i wkroczyli z kolejnymi mglistymi obietnicami. za cenę wywalenia prezesa.Niestety Stamirowski i Drożdż kompletnie inaczej widzieli sprawy ale to jednak prezes stąpał po ziemi tak się przynajmniej wydawało z boku . Zobaczymy jaki jest będzie efekt. Nie przesądzam. Ale jeśli się rypną finanse to będzie mimo wszystkich gadek odpowiedzialny Stamirowski do społki z pijaczką no i banda która uczestniczy w nagonce. Jedno jest pewne fanclub ŁKS z ratusza nadal będzie miał wpływ nadal na… Czytaj więcej »

Kris
1 rok temu

Kiepsko to wygląda… Wyłania się obraz, że prezes za wszelką cenę chciał trzymać finanse w ryzach, a właściciel woli politykę jak większość klubów esy, czyli życie ponad stan. Do tego znów w łaski wróci bandyterka ze swoimi interesikami na Widzewie.

przemeklewicki
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

Wez ochłon i najpierw przeczytaj cały wywiad a wczesniej posłuchaj konferencji ze stamirowskim a pozniej wyciagnij wnioski i napisz cos madrego z argementacja…

Rych
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Czyżby właściciel nie wiedział co opowiada trener w wywiadach i konferencjach? Ani razu mu nie powiedział,, Panie trenerze ja chce walki o puchary a nie tylko 40pkt i wakacje.

Mac
Odpowiedź do  Rych
1 rok temu

nie mógł tak powiedzieć,,,,, przed ligą został ustalony plan, cel- utrzymać się i nie zrobić tego co udało się tej drużynce zza torów. W trakcie ligi – w momencie kiedy było trzeba nie zakupiono NIKOGO wartościowego do drużyny, a o te 3 pozycje – pomocnik, napastnik i skrzydłowy prosił trener. Zatem trudno jest stawiać wyższy cel nie dając lepszych narzędzi…NIESTETY ale tu się wszystko rozeszło i jak widać było to jednak winą PRezesa. chwała Mu za to że uporządkował i ograniczył patologię byłych udziałowców i stowarzyszenia. Szkoda że nie poszedł odważniej. i tak , teraz możemy tylko sobie gdybać co… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Mac
Remo
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

Masz rację. Ponadto jeśli TS będzie się otaczał takimi ludźmi jak Brzeziński to daleko nie zajedziemy. Wielu teraz broni decyzji zwolnienia MD i się ekscytują a jak przyjdą 3 porażki tfu z rzędu to już będą jechać na nowy zarząd, właściciela i trenera. Taka logika..

Marcin
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

To jest mądry właściciel i wie co robi. Od lat zajmuje się uzdrawianiem firm i finansów. Przy postępowaniu jak Dróżdż za rok na pewno byłaby pierwsza liga.

Remo
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

Czemu tak sądzisz? Dbał o finanse a te są podstawą a wzmocnienia latem napewno by były i nie chodzi o ilość tak jak teraz wszyscy trąbią że 7-8 tranferow tylko o jakość i bez kominów. Zobaczysz co się będzie teraz działo i jakie nazwiska do nas trafią to niektórzy spadną z krzeseł. Tylko nie patrza ile im trzeba zapłacić i czy piłkarsko się obronią. Patrz Demjan, Ojaama, Krzywicki, Kwiek. Już to przerabialiśmy.

Sebastian
Odpowiedź do  Remo
1 rok temu

Te nazwiska mielismy bo poprzedni prezesi woleli odbierac telefony od agentów zamiast inwestować w skauting. Dział skautingu się rozwinął więc każde nazwisko musi zostać przeskautowane.
Jeśli 75% transferów wypali to bardzo dobre okno transferowe a 2 lata temu mieliśmy równie pochyłą

Slawek
Odpowiedź do  Sebastian
1 rok temu

Tak prezesi się zmieniają a ten chociasz trzymal kase .Apozatym caly czas sa ci sami ludzie kturzy kradli i sciagali szrot do klubu i wchodziłi miastu w d…..e przez 8 lat zeby nie było jednego młodego piłkarza to sa kpiny nie moga wypożyczyć kogos tylko po znajomości sa sciagani .Oni gadaja to co my chcemy słyszeć ja bym wolal 4 nowych pilkarzy ale dobrych a nie 8 kiepskich , w tym beda musieli być młodzi napewno 3 młodych 4 takich sobie i jeden dobry

Mario
Odpowiedź do  Marcin
1 rok temu

Kolego już wielu takich rzutkich biznesmenów co zarabia duże pieniądze przejechało się na futbolu więc ten argument to taki nie za bardzo

Slawek
Odpowiedź do  Kris
1 rok temu

Tak się robi biznes nie za swoje

Tomasz Frankowski
1 rok temu

Gołodupiec. Nie ma kasy na ośrodek, nie ma kasy na rezerwy w III lidze, nie ma kasy na akademię. Konflikt zaczął się, gdy Dróżdż dążył do ruszenia z ośrodkiem a Stamir czekał i czekał, aż miasto obieca mu Start, bo sam nie ma kasy. On potrzebuje prezesa, który nie będzie od niego rządał kasy. Woli zwiększyć przykładowo o 10% budżet transferowy i mieć spokój. Bez szarpnięcia do przodu rozwoju klubu. Bo go na to nie stać.

Russel
Odpowiedź do  Tomasz Frankowski
1 rok temu

Bzdury

Witek
Odpowiedź do  Tomasz Frankowski
1 rok temu

Według tego co mówi właściciel, nic się nie działo dalej z ośrodkiem za sprawą Drożdża a właściciel nie był zapraszany na żadne spotkania w sprawie ośrodka ani nie był informowany w tej sprawie. Nie stawiam się po żadnej ze stron ale ludzie jak wy czytacie te informacje, że wyciągacie takie wnioski, że Drożdż juz wszystko miał załatwione a właściciel jest tutaj hamulcowym. Przecież to on przejął władze od SRTS, które zmieniall strategie co pół roku i przepalało kasę ponad stan i zrobił porządek między innymi przez zatrudnienie Drożdża. Trochę wiary w gościa. Drożdz taki wspaniały bo się zaczął przylizywac kibicom?… Czytaj więcej »

przemeklewicki
Odpowiedź do  Witek
1 rok temu

Co Drodzowka załatwila??? Osrodek miał kosztowac na poczatku 25 mln tak mowił i te srodki miał załatwic z misterstw a pozniej wyszło ze 45 mln i ze brakuje 20 milionow a o tym sie juz Stamirowski dowiedzial z artykułu prasowego tak samo ze nie ma kasy zima na wzmocnienia…

Reminio
Odpowiedź do  Witek
1 rok temu

No faktycznie wszystko miał, tylko nie najważniejszego, czyli…KASY. Z 25 mil zrobił się koszt 46. I kasę na transfery chciał zabrać na poczet ośrodka. Rewelacyjnie. To byśmy mieli kolejna rundę wstydu badz spadek z dwoma transferami, gdzie samych mlodziezowcow potrzeba dwóch a gdzie obrońca, wahadlowy, ofensywny pomocnik i napastnik.. …

Adam
Odpowiedź do  Tomasz Frankowski
1 rok temu

Ile ty masz , że innych którzy swoje prywatne miliony na Klub wykładają od gołodupców wyzywasz ? Tak tylko pytam…

przemeklewicki
Odpowiedź do  Adam
1 rok temu

Nie ma ale przyprowadzi z Drózdzem …

Leon
Odpowiedź do  Adam
1 rok temu

Jesteś pusty dzban pytając ile ma kasy. Skoro Stamirowski wchodzi w biznes,.to albo jest na poziomie, albo jest golodupcem jadącym po bandzie. W tym przypadku tak jest. I nie pierd…, że wkłada swoje prywatne pieniądze w Klubie,.bo wkłada je we własny interes, którego nie umie i nie ma środków by pomnażać. Tak tylko odpowiadam..

Mac
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

leki się skończyły ???? weź szybko bo głupoty piszesz i ludzi obrażasz

Mac
Odpowiedź do  Tomasz Frankowski
1 rok temu

weź lekarstwo bo tam za torami powietrze ci szkodzi

a jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to:
ośrodek – cel jest realizowany

u zatorowców marmurowa za pieniądze miasta zrobiona i doposażona JEDYNY koszt jaki ponieśli to opłacenie projektu! resztę dało miasto,

ale czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

fazi
1 rok temu

Ma wiele racji w swojej wypowiedzi. Wszyscy wychwalający Dróżdża / miał sporo zalet/ zapominają o jednym. On był pracownikiem i tylko pracownikiem. Nie on wyłożył własną kasę na Widzew, nie on zaryzykował własnym kapitałem, nie on w razie niepowodzenia zostanie z palcem w tylnej części ciała. Do tego te socjal media. Zapomniał, że biznes lubi ciszę , a on co ktoś gdzieś, to zaraz na stronę. Ta promocja własnej osoby chyba w dłuższej perspektywie wk… by każdego pracodawcę no i zdarzało się,że ważne decyzje podejmował jednoosobowo bez konsultacji, a później p. Stamirowski musiał połykać żabę.

Reminio
Odpowiedź do  fazi
1 rok temu

Brawo. Prezes po prostu odleciał, przesadził. Narobił bałaganu z miastem, choć czasem słusznie, ale nie do przesady. Ze sponsorami, z trenerem, niektórymi zawodnikami. Nie podawal faktycznej sytuacji finansowej. Zapomniał, że to nie jego klub, tylko jest zatrudniony. Może niektórzy przejrza na oczy. W dłuższym czasie syf byłby coraz większy, nikt już by nie chciał z nami rozmawiać. A żeby niektórym moim przeciwnikom udowodnić, że także go ceniłem, wklejam mój komentarz z przed miesiąca. Po prostu miarka się przebrała i za daleko to już poszło. Cytuje: Owszem, masz swoje wady, ta oszczędność, ale chcesz dobrze. Wiadomo, że chciałoby się lepszej druzyny… Czytaj więcej »

Tęczowy jogin
1 rok temu

Cały ten wywiad jest bardzo ciekawy; widać że Stamirowski jest z finansów. Np. taki cytat:
„…Patrzę sobie często na zobowiązania polskich klubów w relacji do majątku obrotowego…”
no to rąsia do góry, kto z komcionautów tutaj też sobie często ogląda takie rzeczy :-)

Slawek
Odpowiedź do  Tęczowy jogin
1 rok temu

To dlatego tylko płaci 2 mil. na sezon to nie jest wlasciciel to tylko sponsor i kolega tych co zasiadaja w radzie kibice sami placa 5 mil kto nie bedzie dobrze w tym klubie a nowy prezes bedzie posluszny jak nie to wyleci z klubu taka prawda

Cezar78
1 rok temu

Dziwnie to wszystko wygląda….zarówno całe zamieszanie z byłym Prezesem,jak i z finansami w naszym klubie(niby nie było kominów pł.a tu–6 baniek)do tego nierówne traktowanie przez UM Widzewa a promocja łks…..ps.brak pieniążków chyba też u pasów bo kasują 2 drużynę w 3lidze w ramach cięć.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
1 rok temu

Jak się poczyta, i posłucha w internetach co piszą i mówią osoby związane z piłką od lat, dziennikarze i byli zawodnicy, to prezes Dróżdż został zwolniony między innymi dlatego, że w przerwie zimowej pieniądze zamiast na wzmocnienia pierwszej drużyny, chciał inwestować w akademię, tak na przyszłość, aby za kilka lat Widzew miał dochody nie tylko z biletów, transmisji i od ewentualnego bogatego sponsora. Z jednej stony rozumiem, że najważniejsza jest pierwsza dużyna, i terażniejszość, ale czasami dobrze jest zinwestować w rozwiązania które mogą przynieść profity w przyszłości. Może być tak, że nie zawsze naszemu klubowi będzie pomagał bogaty właściel czy… Czytaj więcej »

Jazz1910
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW
1 rok temu

Tylko znów zapomniał że trzeba gdzieś trenować zimą. taki szczegół.

Drozd33
1 rok temu

Zastanawiam się po co nam drużyna rezerw w 3 czy 4 lidze-jaka to różnią?Tak naprawdę powinni grać tam mlodzi ludzie lub zawodnicy po kontuzjach. Po drugie-nie wierzę że Drozdz nie chciał rozwoju Widzewa. To że nie chciał robić długów, to dobrze o nim świadczy….Nikt nie zna i nie dowie się prawdy.Ale jedyne dwa zarzuty to -źle relacje z miastem (ale to nie do końca jego wina), brak wzmocnień w okresie zimowym (ale to też chyba wina dyrektora sportowego).Ostatni kamyczek do ogrodka to może za dużo na tym Twitterze się działo. Patrząc na ruchy właściciela (pewnie liczył na sprzedaż jakiegoś zawodnika… Czytaj więcej »

przemeklewicki
1 rok temu

https://weszlo.com/2023/05/25/mateusz-drozdz-widzew-lodz-zwolnienie-wywiad/
Szybki jest nasz były Prezesik… tak samo było z jego zwolnieniem ze odrazu napisał to na tweecie gdzie było uzgodnione co inengo z włascicielem!

DonJ
Odpowiedź do  przemeklewicki
1 rok temu

Ja akurat, po przeczytaniu wywiadu, z opcji naturalnej lekko przeciw Dróżdżowi zmieniłem podejście na lekko popierające Dróżdża.

DonJ
1 rok temu

https://weszlo.com/2023/05/25/mateusz-drozdz-widzew-lodz-zwolnienie-wywiad/ – jest i wywiad z Dróżdżem.

E: @admin możesz nie publikować lub usunąć, bo zobaczyłem, że ktoś już wrzucił. pzdr

Last edited 1 rok temu by DonJ
Seweryn
1 rok temu

Teraz już właściciel pojechał… Dopiero robi brud w klubie. Publicznie pomawia prezesa dając paliwo dla miasta żeby jechali po MD i wybielali się wzg kibiców. Skoro przeszkadzał to co on sam z tym zrobił. Czemu wcześniej nie reagował. Prawda jest taka że chce kasy od miasta i teraz próbuje się bronić w oczach kibiców którzy uważają że to błąd jest zmieniać Prezesa

Tomasz
1 rok temu

Styl Prezesa przeszkadzał a nie on sam. Tytuł trochę sugerujący

KARAMBOLL
1 rok temu

Odnoszę wrażenie, że spora część ludzi tu piszących komentarze to albo idioci albo zwyczajnie trolling EłkaŁESU.

artur
1 rok temu

Teraz klub z ekstraklasy bez osrodka z prawdziwego zdarzenia taki jak miał powstac w Bukowcu daleko nie zajedzie bez wychowanków i wazniejsze było znalezienie tych 25 mln niz zakup nowych grajkow min z 6 potrzeba , z canal dostana z 15 karnety z 6 i reklamy okolo 4 mln i wtedt dokupic z 2 obronców od tylu budowac zespól aby sie utrzymali na 10-15 miejscu w zimie i dokupic znowu z 2-3 pilkarzy w zimowym oknie transferowym oby to było z sensem budowana drużyna

Arek
1 rok temu

Opluwanie Dróżdża świadczy że jednak słoma z butów Gucci Stamirowskiemu wyłazi…Kolejny ,,bizmesmen,,objawił swoją mądrość…

Łodzianin
1 rok temu

Panie właściciel. Już tak się pan nie tłumacz, bo winni się tłumacza. (Zawsze są trzy prawdy:-))Tylko trza zakasać rękawy , wyjąć skarbonkę i ruszyć na zakupy….

Tadeo
Odpowiedź do  Łodzianin
1 rok temu

A może Ty jesteś Lodzianin Drożdżówkowy, przyznaj się?!! Masz od tego niezłe halucynacje, być może to dla Ciebie fajne, ale NA PEWNO NIE DLA PANA T. STAMIROWSKIEGO I WIDZEWIAKÓW CHCĄCYCH DLA NASZEGO KLUBU I KIBICÓW JAK NAJLEPIEJ. Dziwny masz gust i chyba tylko tyle umiesz wykrakać ile gawrony i gapy w zimę przy miejskich śmietnikach. Prostacki ten tfuuj wpis mądralo

Łodzianin
Odpowiedź do  Tadeo
11 miesięcy temu

Skąd ty to możesz wiedzieć i porównywać. Nie znasz mnie to nie oceniaj. P. Stamirowski też zbytnio się nie wyrywa by wzmocnić klub. A teraz mówi że M. D nie zrobił transferów. A gdzie on był w dżungli przez okres transferowy i nie miał kontaktu z Prezesem(a moze sam go unikał,aby nie zostać poproszony o kasę na transfery) . A teraz znalazł koźla ofiarnego aby samemu się wybielić. Tak tę sytuację oceniam. Pożyjemy zobaczymy kto ma rację.

Andrzeja
1 rok temu

Witam, dostałem pożyczkę w wysokości 25 000,00 € od pani Gabrieli Valerii. Zostałem oszukany dwukrotnie, ale dzięki Gabrieli Valeria pożyczyła mi pożyczkę. Bardzo się cieszę, możesz skontaktować się z nią bezpośrednio pod adresem e-mail: [email protected]

Andrzeja Mateusza

Łodzianin
Odpowiedź do  Andrzeja
11 miesięcy temu

A kto taki wpis ta akceptuje??? Admin nie spij

Red Army
1 rok temu

Dróżdż był mocno za przepisem o młodzieżowcu.To kolejny błąd Drożdża.

46
0
Would love your thoughts, please comment.x