Siódmy prezes od reaktywacji. Najmłodszy w Ekstraklasie

24 maja 2023, 19:55 | Autor:

Od wtorku formalnie funkcję sternika zarządu Widzewa Łódź sprawuje Michał Rydz. Biorąc pod uwagę okres następujący po reaktywacji klubu, jest to siódmy prezes, jednocześnie zdecydowanie najmłodszy szef klubu w Ekstraklasie!

Pierwszym prezesem Widzewa po odbudowie klubu wybrany został Marcin Ferdzyn. Sprawował funkcję przez ponad rok, od lipca 2015 roku do października 2016 roku. Jak podawano w oficjalnym komunikacie, zrezygnował z posady z powodów osobistych. Zastąpił go Przemysław Klementowski, który na stanowisku szefa klubu wytrzymał do końca 2018 roku i także złożył rezygnację. Powodem była odmienna wizja funkcjonowania RTS od planów pozostałych włodarzy. Do dziś Klementowski jest rekordzistą, jeśli chodzi o długość kadencji po reaktywacji.

Gdy odszedł, przez niecałe dwa miesiące do pełnienia obowiązków prezesa został wyznaczony Remigiusz Brzeziński, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej. Przejął tę funkcję do czasu wyboru docelowego sternika zarządu, którym został Jakub Kaczorowski. Nie miał łatwego wejścia do klubu, od początku przypięto mu łatkę „prezesa z OLX”. Informacja o rekrutacji szefa spółki trafiła bowiem m.in. na portale ogłoszeniowe. Kaczorowski to także rekordzista – pracował najkrócej. Po nieudanej rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 został odwołany.

Następcą była pierwsza w historii Widzewa i jak na razie jedyna kobieta na stanowisku prezesa (jedynie pełniącą obowiązki była w 2012 roku Monika Miłkowska-Bruczko). Powołano ją do zarządu w czerwcu 2019 roku, a podziękowano z końcem 2020 roku. Odchodziła w niesławie, zarzucano jest złe zarządzanie pieniędzmi spółki, choć sama Pajączek mówiła po swoim odwołaniu, że zostawia klub w bardzo dobrej kondycji finansowej. Raport wykazał półtoramilionową stratę.

Po dymisji Pajączek, prezesem uczyniono dotychczasowego wiceprezesa Piotra Szora. On także krótko pracował na tym stanowisku, ponieważ po zawarciu umowy inwestycyjnej z Tomaszem Stamirowskim stało się oczywiste, że nowy właściciel będzie chciał postawić na swojego człowieka. Wybrał Mateusza Dróżdża, który rozważany do pracy przy Piłsudskiego był już wcześniej. Odwołany przed tygodniem Dróżdż zasiadał w fotelu prezesa przez niecałe dwa lata. Za jego rządów klub wywalczył awans do Ekstraklasy, wracając do niej po ośmiu latach, a później się w niej utrzymał. Postanowiono rozstać z nim, zarzucając głównie zbytnią skłonność do wchodzenia w konflikty.

Jak długo w roli szefa klubu pozostanie Rydz, pokaże czas. Mający 30 lat jest w RTS siódmym pełnoprawnym (nie licząc Brzezińskiego) i zdecydowanie najmłodszym prezesem w Ekstraklasie. Przed nim trudne zadanie, ponieważ musi ugasić powstały po odejściu Dróżdża pożar w Widzewie, by odbudować zaufanie kibiców, a także przystąpić do budowy drużyny na kolejny sezon. Ma odpowiadać w zarządzie głównie za kwestie finansowe i marketingowe.

Przypomnijmy, iż do połowy 2017 roku prezesem klubu był jednocześnie szef Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych. Role te rozdzielono po powołaniu do życia spółki akcyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gekoon
1 rok temu

Zastanawia mnie czemu nie został prezesem Tomek Koprowski z PGE Skry. Kiedyś widywano go na Widzewie. Łodzianin. Chyba za czasów przed Pajączek.. Człowiek magnes na sponsorów. Chyba, że za mocno siedzi w siatkówce…

Waldi
Odpowiedź do  Gekoon
1 rok temu

Proszę cię…

Gekoon
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

A dokładniej o co??

Darek
Odpowiedź do  Gekoon
1 rok temu

Nie szukajmy na siłę problemów. W sobotę na mecz z Koroną. Kibicujmy, walczmy o zwycięstwo i podziękujmy za cały sezon i spokojne utrzymanie. W następnym po dokładnej analizie na pewno będą zmiany, transfery, wyciągnięte wnioski i dużo sie6poprawi co było źle. Pomagajmy nie przeszkadzajmy. Tylko Widzew. Razem Tworzymy Siłę!

Gekoon
Odpowiedź do  Darek
1 rok temu

Ludzie! Czy zadanie pytania w tym miejscu jest równoznaczne z „szukaniem problemów”? Czy gdzieś napisałem, że nie będą wyciągnięte wnioski?? Zwyczajnie zapytałem otwierając dyskusję… Czekam jeszcze na jakiegoś jełopa co mnie za dworzec wyśle….
Pozdrawiam normalnych kibiców – oszołomom mówię stanowcze nie!
Ave Widzew.

Leon
1 rok temu

Jest nieźle, mamy zlepek druzyny bez trenera. Prezesa słupa i właściciela golodupca. O reszcie wichniarkow itp. nawet nie wspominam. Ale zaraz w C+ film startuje jakimi to jesteśmy mocarzami…

łowcajeleni
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Won za tory bezzębna galerianko…..

AVE WIDZEW

Leon
Odpowiedź do  łowcajeleni
1 rok temu

Pusty jesteś jak snopek siana. Pół argumentu nie potrafisz wycedzic tylko to swoje AVE WIDZEW

Mbb
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Tys pełny

Leon
Odpowiedź do  Mbb
1 rok temu

Kolega jelenia od snopków? Identycznie zalatuje

Red Army
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

A mnie tu zalatuje nieumytą galerianką-KAŁesianką :D

Last edited 1 rok temu by Red Army
Mario
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Leon ochłoń.I tak po ludzku-wypierdalaj stąd

Leon
Odpowiedź do  Mario
1 rok temu

Następny gimbus, ehhh

Tomasz
Odpowiedź do  Mario
1 rok temu

Jak tak będziesz kibiców którzy mają inne zdanie niż ty osiołku wypierdalał za tory, to za karnet będziesz płacił ze 300 % więcej bo ktoś za te puste miejsca na trybunach będzie musiał zapłacić aby kasa się zgadzała.

kibic
Odpowiedź do  łowcajeleni
1 rok temu

Dlaczego trolu zminiles nick ??????

Sławek
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Nawet jeśli zatorowiec to …. niestety ma racje.

Slax
Odpowiedź do  Sławek
1 rok temu

Chciałbyś być takim biedakiem jak Pan Stamirowski. chlopie nigdy taki biedny nie bedziesz

Mr1910
Odpowiedź do  Slax
1 rok temu

To prawda. Tym bardziej cenne, że swoją własną kasę pakuje by pomóc klubowi, któremu kibicuje. Mało tego zapowiedział, że jak przyjdzie ktoś z większą kasą, to jest gotowy do rozmów. Tylko jakoś takich ktosiów nie widać niestety :(

Kixon
Odpowiedź do  Leon
1 rok temu

Nie zapomnij o chuligance które jeszcze usiłuje bokiem doić klub na kiełbasach i czym tam popadnie. Kabaret pełną gębą.

Westfalia
1 rok temu

Jak rozkręci klub tak jak sklep to… Bój się Europo… Stamirowski w biznesie coś osiągnął . Kibicem jest ok . Ale o prowadzeniu klubu i dobieraniu kompetentnych ludzi w sporcie to pojęcia bladego nie ma . 3 najważniejsze stanowiska Prezes – patrząc na jego dotychczasowy pobyt w Widzewie to człowiek który mówi to co Stamirowski chce usłyszeć i pewnie potrafi dobrze wchodzić w tyłek . Trener – nie oszukujemy się . Słaby warsztat bo w żadnym elemencie gry nie istniejemy . Z kryzysu też nie potrafi wyjść bo spadamy jeszcze głębiej w przepaść z każdą kolejka Wichniarek – no cóż… Czytaj więcej »

Waldi
Odpowiedź do  Westfalia
1 rok temu

A co masz do sklepu, koleżko?

Red Army
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

Sprawdż może co widać na stronie internetowej sklepu…ile widzisz tam szalików i jakiej jakości ?? Zamiast widzewskie to z nazwiskami piłkarzy. Ze 2 szaliki okej. A na stanie stacjonarnym jest na pewno większy wybór.Pytanie dlaczego nie w sklepie internetowym ??? Kibice co mieszkają daleko to mają sobie wyobrażać asortyment ??

Mr1910
1 rok temu

Pisałem, że nowy prezes zna się na wszystkim tylko nie na piłce, ale mimo wszystko życzę powodzenia w nowej roli! Ostatecznie zgadzam się z właścicielem, że pierwszy wybór to ktoś ze środka tym bardziej, że jest tyle otwartych projektów, że nowej osobie z zewnątrz zajęło by dużo czasu by się z tym wszystkim ogarnąć. W sobotę nie będę krzyczał: „Mati wróć czeka Łódź”. Daję kredyt zaufania Panu Stamirowskiemu i Panu Rydzowi. Z Koroną tylko 3 punkty!!! Zostawmy stare i budujmy nowe! W końcu musimy wejść na właściwe tory w jedności.

Miki
1 rok temu

Nie ma co się sprzeczać poczekajmy do soboty i wtedy zobaczymy czy zostało coś jeszcze z drużyny.
Liczę na ostatni zryw. Czekamy teraz na mecz o honor i jakieś pożegnanie z kibicami. Chyba że przyjdzie fala kontuzji.

Cezar78
Odpowiedź do  Miki
1 rok temu

Serce widzewskie by chciało żeby była wygrana na koniec.Ale rozum mówi co innego skoro jest plaga kontuzji,kartki itp.a z drugiego zespołu nasz Mr.Miś nie dołączył ani kempeza i innych co by się obyłi.

Dart
Odpowiedź do  Miki
1 rok temu

Chyba, że przyjdzie fala kontuzji.

Kixon
1 rok temu

Najlepsi od Reaktywacji: Klementowski, potem Dróżdż a cała reszta to słupy. Change my mind.

Last edited 1 rok temu by Kixon
szczery
Odpowiedź do  Kixon
1 rok temu

oczywista oczywistość

Mbb
1 rok temu

Nie świadczy to dobrze o Widzewie ze tylu przesów w tak krótkim czasie się przewinęło. Mam wrażenie że jest to wynikiem tego że w Radzie Nadzorczej są praktycznie te same osoby od początku i nie do końca działają w interesie Widzewa a swoim. Pan Stamirowski nadal się nimi otacza i nie wróży to nic dobrego.

kibic
1 rok temu

Mala poprawka bo prezesem byl tez Remigiusz Brzezinski przez krotki czas

urek
1 rok temu

Klub z taką historią, z tyloma dobrymi zawodnikami i tylko 4 mistrzostwa. To o czyms świadczy… Trudny teren.

31
0
Would love your thoughts, please comment.x