R. Dobrzycki: „Naturalne jest rozpoczęcie od akademii”

15 grudnia 2021, 15:48 | Autor:

Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się o nawiązaniu współpracy pomiędzy Widzewem Łódź a firmą Panattoni, która od początku roku będzie sponsorem strategicznym akademii łódzkiego klubu. Na konferencji prasowej nie mogło zatem zabraknąć jej prezesa i współwłaściciela, Roberta Dobrzyckiego. Jak skomentował on ten ruch?

Szef dewelopera zdradził kulisy wejścia do czterokrotnego mistrza Polski. Dlaczego firma się na to zdecydowała? „Dziękuję za tę współpracę i za to, że na niwie odpowiedzialności społecznej naszej firmy możemy pomagać Akademii Widzewa. Jesteśmy w tym mieście od wielu lat, inwestujemy tu od dawna, to jest dla nas jedno z kluczowych miejsc na mapie Polski, ale też na mapie biznesu europejskiego. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o pomocy Widzewowi, a tak w zasadzie jego akademii. Uważamy, że należy wspierać młodzież, zaś polska piłka potrzebuje lepszego szkolenia młodych zawodników. To świetnie wpisuje się w naszą działalność w Łodzi i współpracę z Widzewem. Stabilność właścicielska pomogła nam przekonać firmę, że to jest dobra decyzja, a wszystko idzie w dobrym kierunku” – usłyszeliśmy.

Dobrzycki przyznał, że sponsoring akademii może być pierwszym krokiem do o wiele dłuższej współpracy z Widzewem. „Jeżeli w jakiś sposób możemy pomóc lokalnej społeczności, choćby poprzez wsparcie szkolenia młodych piłkarzy, to jest dla nas duże wyróżnienie. Tym gestem chcieliśmy zacząć współpracę z Widzewem, a jak się ona będzie rozwijała, to zobaczymy. Na razie jesteśmy w akademii. Wszyscy wiemy, że to jest klub znany w Europie, zasłużony dla polskiej piłki. Podstawy są, baza jest – my chcemy pomagać” – stwierdził prezes.

Współwłaściciel Panattoni wyjawił też, że nie wyklucza wsparcia nie tylko dla akademii, ale również dla całego klubu. „Funkcjonując od bardzo dawna w Łodzi, już od jakiegoś czasu przyglądaliśmy się Widzewowi i możliwościom współpracy. Na dzisiaj doszliśmy do wniosku, że sytuacja w klubie jest ustabilizowana, Widzew jest dobrze zarządzany. Postanowiliśmy więc, że to jest ten moment, gdy powinniśmy zacząć współpracę. Dla nas naturalne jest rozpoczęcie jej od akademii, bo to się wpisuje w naszą strategię odpowiedzialności. Poprawiające się stabilność oraz przewidywalność przekonały nas do tego ruchu. Mamy nadzieję, że współpraca rozwinie się w dobrym kierunku, a zespół wejdzie do Ekstraklasy i będzie kontynuował tradycje Wielkiego Widzewa. (…) Nie wykluczamy rozszerzenia tej współpracy” – zakończył Dobrzycki.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Would love your thoughts, please comment.x