Poznaliśmy sponsora strategicznego i generalnego Akademii

15 grudnia 2021, 12:30 | Autor:

Dzisiaj na stadionie przy al. Piłsudskiego miała miejsce zapowiadana konferencja prasowa, która poświęcona była pozyskaniu przez Akademię Widzewa sponsora strategicznego. Tak jak już informowaliśmy – została nią firma Panattoni! Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy będzie z kolei pełniła rolę sponsora generalnego.

Na samym początku konferencji miało miejsce symboliczne przekazanie palmy pierwszeństwa firmie Panattoni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, której marka WOWP była sponsorem strategicznym Akademii Widzewa od 2016 roku. Teraz jej logo niezmiennie eksponowane będzie na koszulkach zespołów młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski, ale już z tyłu. Z przodu widoczne będzie logo nowego sponsora strategicznego, czyli Panattoni. Podpisana umowa obowiązywać będzie zaś od stycznia, przez półtora sezonu, a firma obecna będzie zarówno w ośrodku przy ul. Małachowskiego, jak i w „Sercu Łodzi”.

Następnie rozpoczęła się już właściwa część spotkania, a głos zabrał Tomasz Stamirowski. „Gwiazdami konferencji są oczywiście firma Panattoni oraz nasza akademia, ale chciałbym umieścić dzisiejsze wydarzenie w jakiejś większej całości. Wszyscy wiedzą, że chcemy budować ten klub w oparciu o wartości, o poszanowanie tradycji, o charakter, o ambicję. Ważne jest to, żeby mieć partnerów, którzy te wartości podzielają. Jeśli chodzi właśnie o ambicję – to Panattoni jest w tym aspekcie prawdziwą ekstraklasą” – przyznał właściciel klubu.

„Dziękuję za tę współpracę i za to, że na niwie odpowiedzialności społecznej naszej firmy możemy pomagać Akademii Widzewa. Jesteśmy w tym mieście od wielu lat, inwestujemy tu od dawna, to jest dla nas jedno z kluczowych miejsc na mapie Polski, ale też na mapie biznesu europejskiego. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o pomocy Widzewowi, a tak w zasadzie jego akademii. Uważamy, że należy wspierać młodzież, zaś polska piłka potrzebuje lepszego szkolenia młodych zawodników. To świetnie wpisuje się w naszą działalność w Łodzi i współpracę z Widzewem. Stabilność właścicielska pomogła nam przekonać firmę, że to jest dobra decyzja, a wszystko idzie w dobrym kierunku” – mówił prezes firmy Robert Dobrzycki.

„Od wielu lat mieliśmy tytuł sponsora strategicznego Akademii Widzewa, ale wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że kiedyś będziemy go musieli dodać. Niczego to jednak nie zmienia. Będziemy sponsorem generalnym i wierzę, że widzewski charakter nie pozwoli nam osiąść na laurach. Będziemy dalej walczyć. Gratuluję firmie Panattoni, bo to zaszczytny tytuł. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dla dobra naszej widzewskiej młodzieży. Liczę na to, że jeszcze wielokrotnie będziemy się tu wspólnie spotkać” – zdradziła Magdalena Kołecka z OSK „Tylko Widzew”.

„Gdy Widzew odbudowywał się w 2015 roku, miał tylko dwie drużyny młodzieżowe, tylko po to, żeby wystartować w rozgrywkach. Sześć lat później mamy dwa zespoły w Centralnej Lidze Juniorów. To pokazuje, jaka praca została wykonana. Nie boję się powiedzieć, że jesteśmy tutaj także dzięki działaniom stowarzyszenia oraz całej społeczności. Bez waszego udziału nie byłoby nowego sponsora akademii, nie byłoby tego historycznego momentu, w którym klub się profesjonalizuje. To jest nasz, ale również wasz sukces” – zaznaczył prezes Mateusz Dróżdż.

„Kiedy spotykaliśmy się w tej sali dwa miesiące temu, obiecywaliśmy sobie pewne rzeczy. Powiedzieliśmy, że jako zarząd bierzemy odpowiedzialność za część komercyjną i będziemy chcieli wzmacniać strukturę pierwszej drużyny i akademii. Nawiązanie tej współpracy to jest znakomite podsumowanie pierwszego okresu kampanii #ZawszeW13, bo sukces klubu buduje zarówno dwunasty zawodnik, jakim są kibice, jak i trzynasty, którym jest biznes. Chcemy, by ta współpraca była wymierna i przełożyła się na sukces klubu” – dodał wiceprezes Michał Rydz.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maradona
2 lat temu

Podobno około 100 tysięcy wiosną i około 200 na sezon 22/23.

Reminio
Odpowiedź do  Maradona
2 lat temu

Nie za dużo…mam nadzieję, że ten główny sponsor, który ma być podany nie będzie w setkach tysięcy sponsorem, tylko coś koło np 5 milionów na sezon. Skoro mamy wejść do ex i tam przetrwać z kosztami, kontraktami to sponsor główny który da np 1-2 to śmieszne by było.

Tom87
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

5milionów? Grubo odleciałeś:)

Reminio
Odpowiedź do  Tom87
2 lat temu

Chyba żartujesz, że 5 mln to dużo na głównego sponsora inwestora. To delikatna wartość, powinno być około 10.

Nasztata
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

A ja bez kozery powiem 50. Zejdź na ziemię. Nikt tyle nie położy na stół

Rafi
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Mnie też ta umowa nie powala a do tego na krótki czas.

Zenek
Odpowiedź do  Maradona
2 lat temu

Aż tyle płacą?Jestem pod wielkim wrazeniem.

Tom87
Odpowiedź do  Maradona
2 lat temu

Podobno to nawet nie wiesz.

Adrian
Odpowiedź do  Maradona
2 lat temu

Guzik wiesz, WOWP rocznie wpłaca 200k więc żeby zepchnąć wowp na głównego musieliby dać więcej, więc twoje info jest podobno nieprawdziwe :)

Mariusz
2 lat temu

Początek tej konferencji to kompletna klapa.Rydz gadał tylko do reporterów.Ta kobieta też widać że nie miała kontaktu z mikrofonem .

Sławek
2 lat temu

Rydzu zdominował Prezesa. Na pytanie o sponsora strategicznego 1 drużyny Rydzu nie dał dojść do słowa Prezesowi by ten za dużo nie powiedział. Wg mnie Drożdżu za dużo ostatnio mówi – nie do końca chyba to kontroluje. Ogólnie Prezes na zmęczonego wyglądał.

Yeti
Odpowiedź do  Sławek
2 lat temu

GW już podkręca temat pisząc o firmie DiMedical, jako prawdopodobnym sponsorze pierwszej drużyny. Z całym szacunkiem, ale milionów wyłożonych na Widzew bym się raczej nie spodziewał.

Darek
2 lat temu

Brawo. Bardzo dziękujemy. Teraz prosimy o podanie nazwy sponsora strategicznego dla I drużyny walczącej o upragniony awans do Ekstraklasy!

Maykel
2 lat temu

Witamy na pokładzie :) i zyczymy powodzenia :)

kibic
2 lat temu

Bardzo dobry ruch jeśli chodzi o akademię ale na jedynkę chyba już nie. Przecież sponsorują już Podbeskidzie i jaki efekt widać ? https://tspodbeskidzie.pl/newsy/panattoni-sponsorem-glownym-podbeskidzia Więc nie napinał bym się na nich zbytnio bo nie zagwarantuja nam bytu w Ex. Po prostu trafiła się okazja by zrobić sobie reklamę to ja wykorzystują , dzikie prawo rynku !! Tak wiec pomoc należy docenić, ale by zaistnieć na koszulce pierwszego Widzewa trzeba więcej !!? A to że znani i bogaci o niczym nie świadczy. Pamiętajmy że bogaty jest bardziej chytry niż ten biedny. Wiem że zabrzmiało to pesymistyczne ale taka jest prawda. Ja po… Czytaj więcej »

Mariusz
2 lat temu

To co mówił Prezes tej że firmy Panattoni to można wywnioskować że ten drugi sponsor I drużyny to ta sama firma.

adamnisko
Odpowiedź do  Mariusz
2 lat temu

Czuję ręke Zibiego

17
0
Would love your thoughts, please comment.x