Poznaliśmy sponsora strategicznego i generalnego Akademii

15 grudnia 2021, 12:30 | Autor:

Dzisiaj na stadionie przy al. Piłsudskiego miała miejsce zapowiadana konferencja prasowa, która poświęcona była pozyskaniu przez Akademię Widzewa sponsora strategicznego. Tak jak już informowaliśmy – została nią firma Panattoni! Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy będzie z kolei pełniła rolę sponsora generalnego.

Na samym początku konferencji miało miejsce symboliczne przekazanie palmy pierwszeństwa firmie Panattoni przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, której marka WOWP była sponsorem strategicznym Akademii Widzewa od 2016 roku. Teraz jej logo niezmiennie eksponowane będzie na koszulkach zespołów młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski, ale już z tyłu. Z przodu widoczne będzie logo nowego sponsora strategicznego, czyli Panattoni. Podpisana umowa obowiązywać będzie zaś od stycznia, przez półtora sezonu, a firma obecna będzie zarówno w ośrodku przy ul. Małachowskiego, jak i w „Sercu Łodzi”.

Następnie rozpoczęła się już właściwa część spotkania, a głos zabrał Tomasz Stamirowski. „Gwiazdami konferencji są oczywiście firma Panattoni oraz nasza akademia, ale chciałbym umieścić dzisiejsze wydarzenie w jakiejś większej całości. Wszyscy wiedzą, że chcemy budować ten klub w oparciu o wartości, o poszanowanie tradycji, o charakter, o ambicję. Ważne jest to, żeby mieć partnerów, którzy te wartości podzielają. Jeśli chodzi właśnie o ambicję – to Panattoni jest w tym aspekcie prawdziwą ekstraklasą” – przyznał właściciel klubu.

„Dziękuję za tę współpracę i za to, że na niwie odpowiedzialności społecznej naszej firmy możemy pomagać Akademii Widzewa. Jesteśmy w tym mieście od wielu lat, inwestujemy tu od dawna, to jest dla nas jedno z kluczowych miejsc na mapie Polski, ale też na mapie biznesu europejskiego. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o pomocy Widzewowi, a tak w zasadzie jego akademii. Uważamy, że należy wspierać młodzież, zaś polska piłka potrzebuje lepszego szkolenia młodych zawodników. To świetnie wpisuje się w naszą działalność w Łodzi i współpracę z Widzewem. Stabilność właścicielska pomogła nam przekonać firmę, że to jest dobra decyzja, a wszystko idzie w dobrym kierunku” – mówił prezes firmy Robert Dobrzycki.

„Od wielu lat mieliśmy tytuł sponsora strategicznego Akademii Widzewa, ale wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że kiedyś będziemy go musieli dodać. Niczego to jednak nie zmienia. Będziemy sponsorem generalnym i wierzę, że widzewski charakter nie pozwoli nam osiąść na laurach. Będziemy dalej walczyć. Gratuluję firmie Panattoni, bo to zaszczytny tytuł. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dla dobra naszej widzewskiej młodzieży. Liczę na to, że jeszcze wielokrotnie będziemy się tu wspólnie spotkać” – zdradziła Magdalena Kołecka z OSK „Tylko Widzew”.

„Gdy Widzew odbudowywał się w 2015 roku, miał tylko dwie drużyny młodzieżowe, tylko po to, żeby wystartować w rozgrywkach. Sześć lat później mamy dwa zespoły w Centralnej Lidze Juniorów. To pokazuje, jaka praca została wykonana. Nie boję się powiedzieć, że jesteśmy tutaj także dzięki działaniom stowarzyszenia oraz całej społeczności. Bez waszego udziału nie byłoby nowego sponsora akademii, nie byłoby tego historycznego momentu, w którym klub się profesjonalizuje. To jest nasz, ale również wasz sukces” – zaznaczył prezes Mateusz Dróżdż.

„Kiedy spotykaliśmy się w tej sali dwa miesiące temu, obiecywaliśmy sobie pewne rzeczy. Powiedzieliśmy, że jako zarząd bierzemy odpowiedzialność za część komercyjną i będziemy chcieli wzmacniać strukturę pierwszej drużyny i akademii. Nawiązanie tej współpracy to jest znakomite podsumowanie pierwszego okresu kampanii #ZawszeW13, bo sukces klubu buduje zarówno dwunasty zawodnik, jakim są kibice, jak i trzynasty, którym jest biznes. Chcemy, by ta współpraca była wymierna i przełożyła się na sukces klubu” – dodał wiceprezes Michał Rydz.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
17
0
Would love your thoughts, please comment.x