T. Stamirowski: „To budujące, że przybywa nam partnerów”

15 grudnia 2021, 13:52 | Autor:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowany został sponsor strategiczny Akademii Widzewa, czyli firma Panattoni. Z nawiązania tej współpracy bardzo cieszył się posiadający pakiet większościowy akcji czterokrotnego mistrza Polski Tomasz Stamirowski. O czym mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami?

Stamirowski przyznał, że jest zadowolony z pozyskania sponsora, który podziela wyznawane przez niego wartości. „Gwiazdami konferencji są oczywiście firma Panattoni oraz nasza akademia, ale chciałbym umieścić dzisiejsze wydarzenie w jakiejś większej całości. Wszyscy wiedzą, że chcemy budować ten klub w oparciu o wartości, o poszanowanie tradycji, o charakter, o ambicję. Ważne jest to, żeby mieć partnerów, którzy te wartości podzielają. Jeśli chodzi właśnie o ambicję – to Panattoni jest w tym aspekcie prawdziwą ekstraklasą” – zdradził.

Właściciel Widzewa stanowczo podkreślił, że chce budować go w sposób zrównoważony, czyli nie w pojedynkę, tylko przy wsparciu partnerów biznesowych. „Chcemy budować Widzew w sposób zdrowy, w taki, jak kiedyś robił to Ludwik Sobolewski. On musiał przeciwstawiać się klubom wojskom czy górniczym, jeździł po firmach włókienniczych i namawiał je do współpracy. Za sukcesem tamtego Widzewa stały również właśnie tamte firmy, które budowały jego potęgę. My też chcemy budować Widzew w sposób zrównoważony, szukać partnerów. Jeżeli marzymy o wielkim Widzewie – to w pojedynkę go nie zbudujemy” – dowiedzieliśmy się.

Kluczową rolę odgrywają pieniądze. Przy al. Piłsudskiego nie mogą liczyć na wsparcie miasta w takim wymiarze, jak inne pierwszoligowe kluby. „Nie jest tajemnicą, że inwestuję większość moich pieniędzy w klub, ale jeśli chcemy zrobić coś więcej, to potrzeba nam partnerów. Spółki miejskie nie są dla nas pierwszym adresem, tak samo jak opieranie się na dotacjach. Szukamy partnerów komercyjnych, którym możemy przedstawić to, co robimy. Wiemy jednak, że konkurujemy z klubami, które otrzymują duże pieniądze z miasta: Korona osiem-dziewięć milionów, Sandecja siedem i pół, Arka pięć, Chrobry cztery. Dla porównania powiem, że my z przychodów od kibiców mamy cztery miliony. Szanujemy relacje z miastem, ale to jest poziom czterystu tysięcy złotych, a my musimy móc konkurować z rywalami” – podsumował właściciel.

Stamirowski podziękował też wszystkim, którzy wspierają Widzew. „Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają ten klub w różnej formie. Dziękuję naszym sponsorom, bo ich wsparcie jest bardzo budujące. Tak samo jak kibice swoją obecnością na meczach oceniają grę drużyny, tak samo robi to biznes, który ocenia nasze działania. Dla mnie jest to budujące, że przybywa nam partnerów. To pokazuje nam drogę. Będziemy to dalej robić” – dodał na koniec.

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Reminio
2 lat temu

Brawo, dziękujemy. Aż żal się czyta ile inne miasta dają na kluby. Gdybyśmy dostawali choć 5 mln na sezon ,jak.bardzo by nas to wzmocniło i dało pole manewru przy budowaniu druzyny. Nigdy nie zrozumiem, czemu tak duże miasto jak Łódź jest tak chytre, nie widzac potencjału i reklamy dla miasta dzieki klubowi. Teraz znaleźć naprawdę mocnego sponsora głównego, który wyłoży na sezon minimum 8-10 mln i można powoli wchodzić do ex, bo bez tych pieniędzy nie mamy czego tam szukać. Musimy mieć budżet minimum 35-40 mln by coś znaczyć

Last edited 2 lat temu by Reminio
Darek
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Widzew jest wizytówka miasta a tutaj tylko 400 tys. Dlaczego tak mało. Mniejsze miasta dają o wiele więcej.

Remo
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

Niestety mamy też zatorowych

Qbek
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

Mi się wydaje że zostaliśmy skreśleni przez miasto a to dlatego że chcą tylko jeden klub. Tak postąpiła Warszawa faworyzując ległą a niszcząc Polonię.

Jacek
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

8-10 milionów żaden sponsor raczej nie da na sezon, taką kasę wyłożyć może jedynie inwestor.

Reminio
Odpowiedź do  Jacek
2 lat temu

Miałem.na myśli inwestora.

Kixon
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

10 mln za logo na koszulkach? Zapomnij

West
Odpowiedź do  Kixon
2 lat temu

Patrząc na rozwój klubu i jeśli chcemy iść na przód – musimy wybiegać dwa kroki przed konkurencją ( jak prezes legenda)- czyli szukamy nie możliwego – jak w England Preamere League -może sponsor z bliskiego Wschodu?- a chyba mamy czym przyciągnąć zachodnie firmy i krezusów bliskiego Wschodu- stadion,kibice ,wykupione karnety,legendy klubu ,osiągnięcia klubu czy jego historia – mamy jeszcze około 2 lat żeby umiejętnie to sprzedać – więc prezesi wasz czas ….i czas do pracy))

Kixon
Odpowiedź do  West
2 lat temu

zejdź na ziemię, jakiś szejk ma wydać miliardy bo w zapyziałym mieście w zimnej szarej europie srodkowej ktoś kupił 16 tysięcy karnetów?

Mariusz
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Dobrze by było ale .Gdy się nie jest oczkiem w głowie Pani Prezydent to nic nie poradzisz.

Mariusz
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Trudno się z Tobą nie zgodzić , o tyle mamy pecha od UM że ta jak ja tam nazywają Zdanowska nie za bardzo nas kocha i relacje są szorstkie , ona zakochana jest w dworcowych

Waldi
Odpowiedź do  Reminio
2 lat temu

Całe szczęście, że Miasto ani żadna spółka skabu państwa nie jest głównym udziałowcem. Przy kolejnym politycznym rozdaniu mamy w plecy.

Lepiej budować od dołu, biznasowo.

Mam w dupie Kielce, Lubin i inne wioski.

Remo
2 lat temu

Rozsądny gość..

Mbb
2 lat temu

No właśnie jeśli jakieś miasto daje 5 mln na klubów piłkarski a u nas są 2 w 1 lidze to niech to będzie po 2.5 mln. Ktoś zorientowany wie jaka jest struktura wydatków na sport w budżetach miejskich?

Waldi
Odpowiedź do  Mbb
2 lat temu

google.com?

Rob
2 lat temu

Naprawdę szacunek dla Pana Tomasza! Bez zadęcia, zawsze na miejscu i kulturalnie, ale cały czas do przodu bez chrzanienia farmazonów o ligach mistrzów, tylko rozwój klubu krok po kroku. Dlatego dobiera też podobnych ludzi.
Trzymam kciuki za NASZE powodzenie z całego serca a ile mogę to i wspieram! Tylko WIDZEW!!!

Last edited 2 lat temu by Rob
Konrad Pawlak
2 lat temu

Koszty Akademii to zgodnie z opublikowanym raportem 2 miliony PLN. Ile z tego pokryje Panattoni ? to chyba powinno być zasadniczą treścią artykułu. I czy dzięki temu ruszy temat budowy ośrodka z prawdziwego zdarzenia ?

Kixon
Odpowiedź do  Konrad Pawlak
2 lat temu

ośrodek za 200 tysięcy?

Realista
2 lat temu

Dopóki rządzić będzie skazana prawomocnym wyrokiem i jej świta, to nie będzie pieniędzy na Sport od UM, jedynym czym Łódź może sie chwalić i być Dumnym to właśnie Widzew .Dalej ją wybierajcie.

Kixon
Odpowiedź do  Realista
2 lat temu

w tym mieście nie ma kogo wybierać, pijaczka z galery albo spadochroniarz buda, też mi wybór

Waldi
Odpowiedź do  Realista
2 lat temu

Skazana prawomcnym wyrokiem…

Mógłbyś rozwinąć tą bezmyślną myśl?

Waldi
Odpowiedź do  Realista
2 lat temu

Wyrok już dawno się zatarł.

Żaden bank nie zgłaszał wierzytelności, bo kredyt został już dawno temu spłacony co do grosza.

Czy tak trudno zrozumieć o co w tym procesie na prawdę chodziło???

Dalej minusujcie mnie prawdziwi patrioci. I jednocześnie miejcie te swoje sny o Fly Emirates. Buuuhahahaha. W kraju, gdzie ludzi wygania się do lasu razem z dziećmi.

Mr1910
2 lat temu

Dopóki nie zmieni się prezydent miasta, to nie mamy co liczyć na docenienie ogromnego potencjału marki Widzew, ani na docenienie pracy tych ludzi, którzy obecnie są w klubie. Dysproporcje we wsparciu finansowym między innymi miastami w Polsce, a Łodzią są straszne. Ta kwota pokazuje, że gdyby nie te 4 miliony od kibiców z których podatków utrzymywana jest władza było by bardzo źle. Hipokryci u władzy pierwsi będą korzystać z awansu Widzewa do ekstraklasy dając ze swojej strony pomoc na poziomie 3 ligi. A przecież realna pomoc, to nie tylko pieniądze na konto można wspierać klub w poszukiwaniu sponsorów można też… Czytaj więcej »

Waldi
Odpowiedź do  Mr1910
2 lat temu

Kogo proponujesz?
Konkretnie.

Grzegorz
2 lat temu

Widzew i ŁKS to nie jedyne kluby w Łodzi inne dyscypliny też chcą się rozwijać.

Kixon
Odpowiedź do  Grzegorz
2 lat temu

na „inne dyscypliny” przychodzi po 200 osób

Sebastian
2 lat temu

Właścicielem Korony czy Sandecji jest miasto i to by tłumaczyło duże nakłady finansowe lecz Arka czy Chrobry mają prywatnych właścicieli i tu myślę że takie duże miasto jak Łódź powinno się postarać dorównać i sypnąć z 3-4 miliony każdemu by po równo dostali. Oczywiście równo dopóki jesteśmy na tym samym poziomie sportowym.

27
0
Would love your thoughts, please comment.x