U-19: Ważne zwycięstwo piłkarzy Widzewa

3 października 2021, 15:30 | Autor:

W sobotę rozegrane zostało wyjazdowe spotkanie juniorów starszych Widzewa Łódź z rówieśnikami reprezentującymi Szkółkę Piłkarską Sławomir Chałaśkiewicz. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego bardzo długo męczyli się z rywalami, ale dzięki świetnej końcówce to oni mogli się cieszyć z wyjazdowego zwycięstwa 2:1!

Już pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami pokazał, że czerwono-biało-czerwoni nie będą mieli tego dnia łatwo, zwłaszcza że musieli sobie radzić bez dwóch bardzo ważnych ogniw: Bartłomieja Ciołaka oraz Ricardo Goncalvesa. Po czterdziestu pięciu minutach przy ul. Kosynierów Gdyńskich utrzymywał się bezbramkowy remis – żadnej ze stron nie udało się przechytrzyć golkipera przeciwników, chociaż ofensywni piłkarze kilka razy próbowali uderzeń.

W przerwie w Widzewie nastąpiły aż trzy zmiany, jednak to gracze SPSCH dużo lepiej weszli w tę połowę. W 56. minucie wynik otworzył bowiem Szymon Małowski, który pokonał stojącego między słupkami Marcela Buczkowskiego. Przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, ale bardzo długo nie byli w stanie złamać dobrze sobie radzącej obrony gospodarzy. Sztuka ta wyszła dopiero na dwanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kacper Trenkner, a do wyrównania doprowadził Kacper Kaliński.

Ten gol natchnął podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego, którzy błyskawicznie poszli za ciosem! Zaledwie cztery minuty później do siatki trafił bowiem Jakub Juchacz, wykorzystując podanie Filipa Przybułka. Jak się okazało, była to bramka przesądzająca o zwycięstwie gości! Wymęczonym, ale bardzo ważnym, bo pozwalającym utrzymać widzewiakom siedem punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli I ligi wojewódzkiej. Za tydzień łodzianie podejmą SAP Andrespolię. Awans do Ligi Makroregionalnej U-19 wywalczą dwa zespoły.

U-19: SPSCH – Widzew Łódź 1:2 (0:0)
56′ Małowski – 78′ Kaliński, 82′ Juchacz