Koszykówka: Udana inauguracja sezonu widzewianek

2 października 2021, 22:00 | Autor:

Premierowy mecz nowego sezonu rozegrały dziś wieczorem koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery w dobrym stylu zainaugurowały pierwszoligowe zmagania, pokonując na wyjeździe drużynę MOSiR Bochnia 61:54. Świetny występ zaliczyła wracająca do klubu Ewelina Gala, która zdobyła dwadzieścia trzy punkty.

Początkowe fragmenty spotkania były bardzo wyrównane, a wynik oscylował w granicach remisu. Później do głosu doszły jednak gospodynie, które objęły pięciopunktowe prowadzenie. Szybko zniwelowały je Wiktoria Stępień oraz Natalia Gzinka, nie na długo niestety, bo bochnianki znów zyskały przewagę. Trochę pomagały im w tym przyjezdne, notując dużo strat czy niedokładnych zagrań. W końcówce dystans zmniejszyły jeszcze Nikola Tomasik i Wiktoria Rzeźnik, lecz po pierwszej kwarcie to zawodniczki z Małopolski wygrywały 19:13.

Druga część sobotniego meczu nie zaczęła się zbyt dobrze dla czerwono-biało-czerwonych, które miały problemy z trafianiem do kosza z gry, a jedyne punkty zdobywały z rzutów osobistych. Koszykarki MOSiR na szczęście tego nie wykorzystały i nie odskoczyły na większy dystans. Na cztery i pół minuty przed końcem ze świetnej strony zaprezentowała się za to Gala, rzucając pięć „oczek” w krótkim czasie. Prawdziwy show reprezentantki Polski nastąpił jednak w ostatnich sekundach: widzewianka dwa razy z rzędu zagrała 2+1, dzięki czemu dała swojej drużynie prowadzenie. Utrzymało się ono do przerwy – było zatem 33:31 dla łodzianek.

Po zmianie stron podopieczne trener Chodery bardzo szybko zwiększyły przewagę do sześciu punktów, ale jeszcze szybciej odpowiedziała im Monika Malinowska. Po stronie widzewianek świetnie dysponowana była jednak Gala i wciąż trafiała do kosza. Później dobry fragment gry zaprezentowała też Jagoda Bandoch, celnie rzucając najpierw za dwa, a po chwili za trzy. To właśnie te dwie zawodniczki były głównymi bohaterkami trzeciej kwarty, zaś dzięki ich dobrej skuteczności na tablicy wyników utrzymywało się wyraźne prowadzenie przyjezdnych – 51:40.

Bochnianki próbowały jeszcze wrócić do spotkania, jednak gdy tylko zbliżyły się za bardzo, odpowiadały im naprzemiennie Kudelska, Gzinka czy Stępień. Trochę nadziei w serca gospodyń wlała na dwie i pół minuty przed końcem zawodów trójka Magdaleny Szkop, zmniejszająca dystans do pięciu „oczek”, ale celne rzuty osobiste Gali oraz Bandoch zamknęły ten mecz. Ostatecznie widzewianki wygrały 61:54, udanie inaugurując nowy sezon w I lidze. W następną sobotę łodzianki mierzyć się będą w Hali Parkowej z Tęczą Leszno.

MOSiR Bochnia – Widzew Łódź 54:61 (19:13, 12:20, 9:18, 14:10)