Futsaliści Widzewa liczą na drugie zwycięstwo

3 października 2021, 10:45 | Autor:

To jest jak na razie bardzo udany weekend dla Widzewa Łódź. Wczoraj zwycięstwa odnieśli piłkarze pierwszej drużyny i rezerw, a wieczorem tym samym popisały się koszykarki czerwono-biało-czerwonych. Dzisiaj na podtrzymanie tej świetnej serii liczyć będą futsaliści, którzy na parkiecie Hali Parkowej podejmą KS Gniezno.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego dobrze zainaugurowali swój drugi sezon na szczeblu I ligi, pokonując przed tygodniem ekipę Futsalu Szczecin. Spotkanie nie było jednak najłatwiejsze, a do przerwy to goście dość niespodziewanie prowadzili. Dopiero w drugiej połowie widzewiacy przechylili szalę na swoją korzyść, w czym pomogły bramki debiutującego w barwach swojego nowego klubu Daniela Krawczyka. Ostatecznie gospodarze wygrali 6:4.

Dzisiaj czerwono-biało-czerwonych mierzyć się będą z zespołem rodem z Gniezna, który w poprzednich rozgrywkach do samego końca walczył o utrzymanie, ostatecznie plasując się tuż nad strefą spadkową. Obecnych zmagań również nie zaczął dobrze, bo w pierwszej kolejce przegrał u siebie z We-Met Futsal Clubem Kamienica Królewska 2:5. Przyjezdni bez wątpienia skupią się więc głównie na grze w defensywie, a zadaniem celujących w awans do Ekstraklasy łodzian będzie jak najszybsze przełamanie tej obrony. Mamy nadzieję, że się uda.

Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a KS Gniezno rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali przy ul. Małachowskiego. Wciąż można kupować bilety (w cenie 15 złotych normalny oraz 5 złotych ulgowy dla dzieci i młodzieży do 15 lat), których sprzedaż prowadzona jest TUTAJ. Zachęcamy do osobistego stawienia się na trybunach i wsparcia futsalistów, ale kto nie będzie tego w stanie zrobić, może liczyć na transmisję w TV Toya, a także relację w RadioWidzew.pl.