Widzew umocnił się na prowadzeniu w tabeli

2 października 2021, 20:10 | Autor:

Piłkarze Widzewa Łódź pokonali dziś na wyjeździe Puszczę Niepołomice 1:0, ale to nie koniec dobrych informacji! W zakończonym właśnie starciu Korony Kielce z Chrobrym Głogów padł bowiem remis, dzięki któremu łodzianie zyskali przewagę w tabeli I ligi.

Podopieczni Dominika Nowaka od początku przeważali i szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Dawida Błanika, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Mikołaj Lebedyński. Gdy tuż po przerwie gola dla Chrobrego strzelił Dennis van der Heijden, zanosiło się na niespodziankę, lecz kielczanie zdołali wyrównać. Do samego końca szukali też zwycięskiej bramki, jednak bezskutecznie, w efekcie czego aktualnie tracą do widzewiaków dwa punkty.

W innych rozegranych do tej pory pojedynkach jedenastej kolejki, bardzo ważne zwycięstwo nad Podbeskidziem Bielsko-Biała odniosła Miedź Legnica, dzięki czemu wróciła na miejsce na podium. W kiepskiej formie wciąż są piłkarze z al. Unii, którzy ulegli na własnym obiekcie Zagłębiu Sosnowiec. Dokończenie tej serii gier dziś, jutro i w poniedziałek.

Mecze 11. kolejki I ligi:

piątek, 1 października

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (Garcia, Dominguez x2, Chuca – Gach, Rodriguez)
ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (Sobczak)

sobota, 2 października

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 0:1 (Nowak)
Korona Kielce – Chrobry Głogów 2:2 (Błanik, Łukowski – Lebedyński, Van der Heijden)
Resovia – Sandecja Nowy Sącz, godz. 20:30