K. Nowak: „Przed nami jeszcze wiele trudnych meczów”

3 października 2021, 12:54 | Autor:

Bohaterem sobotniego meczu pomiędzy Puszczą Niepołomice a Widzewem Łódź był Krystian Nowak. Środkowy obrońca nie tylko przyczynił się do zachowania przez jego kolegów czystego konta, ale również sam trafił do siatki, przesądzając o ważnym zwycięstwie na wyjeździe. Co powiedział w rozmowie z Polsatem Sport?

Stoper przyznał, że widzewiakom momentami brakowało uspokojenia gry. „W kilku momentach tego spotkania zabrakło nam spokoju, ale trzeba pamiętać, że też mieliśmy swoje sytuacje. Mogliśmy zamienić je na gola i zamknąć mecz, a wtedy byłoby dużo spokojniej. Ponieważ tego nie zrobiliśmy, Puszcza do samego końca wierzyła i walczyła o dobry wynik. My wiedzieliśmy już przed meczem, że teren jest tutaj ciężki, zwłaszcza że zaledwie trzy dni wcześniej graliśmy w Rzeszowie w Pucharze Polski. Cieszą nas jednak te trzy punkty” – stwierdził łódzki defensor.

Bramkę Nowak okupił urazem, bo zderzył się głowami z Tomaszem Wojcinowiczem. Jak wspomina tamten moment? „Przy bramce poszła ostra piłka od Julka Letniowskiego, uderzyłem i właściwie więcej nie pamiętam, bo zgasło mi światło. Na szczęście to nie było nic groźnego i mogłem kontynuować grę. Myślę, że pomogłem drużynie w dowiezieniu tego zwycięstwa do końca. Cieszę się z tego gola, ponieważ w poprzednich meczach miałem sytuacje, ale zawsze czegoś brakowało albo ktoś w ostatniej chwili wybił piłkę. Mam nadzieję, że teraz ten worek z bramkami się już rozwiązał. Trzeba strzelać dalej” – podkreślił na gorąco.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu oraz stracie punktów przez Koronę Kielce, podopieczni Janusza Niedźwiedzia umocnili się na prowadzeniu w tabeli I ligi. Wszyscy są jednak świadomi, że przed zespołem jeszcze mnóstwo trudnych spotkań. „Możemy teraz spokojniej przygotowywać się do kolejnych meczów, bo jeszcze wiele takich bardzo trudnych spotkań przed nami. A mogą być nawet dużo trudniejsze” – wyjawił na zakończenie piłkarz Widzewa.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x